Wysokie zwycięstwo Orła w Piotrowicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 września 2019 16:05

Orzeł Witkowice wygrał na wyjeździe z LKS Piotrowice 4:0. Bramki strzelili Jasiński (dwie), Szypuła i Paździor.

W 15. minucie dwójkową akcję Wandora z Jasińskim skutecznym strzałem zakończył ten drugi. W 46. minucie Hankus uruchomił długim podaniem Szypułę. Ten dzięki swojej szybkości wyprzedził obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

W 74. minucie zagrał wzdłuż bramki, a ustawiony na 5 metrze Paździor dopełnił formalności. Czwartego gola zdobył Jasiński. Zawodnik zachował ,,zimną krew” w sytuacji jeden na jeden z Kudłacikiem.

,,W pierwszej połowie prowadziliśmy grę i atakowaliśmy. Szkoda zmarnowanych  kilku tzw. setek, gdyż wynik meczu mógłby być inny.  Na naszej wysokiej porażce zaważyły błędy taktyczne w obronie” – powiedział Mirosław Zemła, grający trener LKS Piotrowice.

,,Rywal poważnie zagroził nam tylko jeden raz. Dziękuję zawodnikom za to, że mimo tego, że nasze ostatnie nie były najlepsze zagrali dziś dobre spotkanie. Było dużo walki i konsekwentne wykonywanie założeń przedmeczowych. Nieźle zaprezentował się nasz bramkarz, który wrócił między słupki po długiej przerwie” – powiedział Szymon Śliwa.

Sobota 21 września LKS Piotrowice – Orzeł Witkowice 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Jasiński (15.), 0:2 Szypuła (46.), 0:3 Paździor (74.), 0:4 Jasiński (81.)

LKS Piotrowice: Kudłacik, Klimczyk, M. Rogalski, Marsowicz, Piotr Frączek (85. Miętka), Zemła, Maciej Frączek (35. Masłowski, 65. Merta), Paweł Frączek, Żmuda (65. Ochman), S. Rogalski, Kidoń. Trener: Mirosław Zemła.

Orzeł Witkowice: W. Rusinek, Gołębiowski, S. Rusinek, Hankus, Jedliński, Bryja (76. Góral), Jasiński, Wandor (60. Kawończyk), Bąba (78. D. Jekiełek), Paździor, Szypuła. Trener: Szymon Śliwa.