Wysokie zwycięstwo Brzeziny

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 maja 2021 19:10

Brzezina Osiek wygrała u siebie 5:0 z Kalwarianką Kalwarią Zebrzydowską. Ta runda jest dla klubu z Osieka udana.

W 25. minucie zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był Mrowiec. Skuteczny strzał z wapna oddał Dubiel. W 55. minucie z rzutu wolnego dośrodkował R. Gros, a gola strzałem głową zdobył Pyrlik.

W 62. minucie było 3:0. arbiter odgwizdał faul w szesnastce na Zarembie. Jedenastkę wykonał sam poszkodowany. W 65. minucie Mrowiec wykorzystał błąd bramkarza Kalwarianki, który chciał go minąć. Zawodnik Brzeziny zabrał mu piłkę i skierował do pustej bramki. W 71. minucie dokładną wrzutką popisał się Dziubek. Gola strzałem z woleja strzelił Pyrlik.

„Wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu meczu. Moim zdaniem zasłużyliśmy na te bramki, ale przeciwnik też nie grał źle i miał swoje okazje na gole” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

Sobota 22 maja Brzezina Osiek – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Dubiel rzut karny (25.), 2:0 Pyrlik (55.), 3:0 Zaremba rzut karny (62.), 4:0 Mrowiec (65.), 5:0 Pyrlik (71.)

Skład Brzeziny Osiek: Bies, Bernaś, Majcherek, Nalepa, R. Gros, Zaremba (75. Płonka), Zemła, M. Gros (63. Kozioł), Mrowiec (60. Dziubek), Dubiel (70. Dąba), Pyrlik (70. Filip). Trener: Łukasz Szczepaniak.