Wysoka porażka KS Chełmek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 czerwca 2021 14:53

Po zapewnieniu sobie utrzymania KS Chełmek przegrał 0:4 w Słomnikach z tamtejszą Słomniczanką.

W 21. minucie po rzucie z autu kolegi z drużyny skutecznie głową uderzył Strona. W 34. minucie jeden z zawodników Słomniczanki był faulowany w polu karnym przez jednego z przyjezdnych. Rzut karny skutecznie wykonał Skrzypek.

Kolejny gol dla gospodarzy padł jeszcze w pierwszej połowie. Po ataku lewym skrzydłem jednego z nich piłka dotarła do Wątroby, który pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. W końcówce po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Skrzypek zdobył drugiego gola. Tym razem trafił głową.

„Widoczne było to, że rywal jest bardziej zdeterminowany. My mieliśmy sporo zmian w składzie. Po zapewnieniu utrzymania chyba za bardzo się rozluźniliśmy. Mieliśmy jednak kilka tzw. setek, po których piłka powinna wpaść do siatki” – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

Środa 16 czerwca Słomniczanka Słomniki – KS Chełmek 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Strona (21.), 2:0 Skrzypek rzut karny (34.), 3:0 Wątroba (40.), 4:0 Skrzypek (90.)

Słomniczanka Słomniki (źródło FB Słomniczanki): Dykas, Dębowski ( 53. Sz. Reczulski), Rodrigo, Strona, Wątroba, Matysek (70. Trebus), Kasza ( 80. Grzyb), M. Reczulski, Skrzypek, Nawrocki, Kozieł ( 65. Wasik).

KS Chełmek: Przewoźnik, Nędza, Juan, Sidor, Kukiełka (55. Kustra), Palarczyk, Bloch (65. Łaski), Pędrys, Kaleta (65. Piątek), Majka, Nagi. Trener: Paweł Sidorowicz.