Wyrównany mecz w Nowej Wsi. Trzy punkty dla gospodarzy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 sierpnia 2016 23:40

Niwa Nowa Wieś wygrała 1:0 z KS Chełmek w meczu pierwszej kolejki oświęcimskiej okręgówki.

Mecz miał dwie różne połowy. W pierwszej przeważali gospodarze, a w drugiej goście. Decydującego o zwycięstwie gola Niwa zdobyła w 25. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez K. Żmudę pojedynek z bramkarzem wygrał Piskorek, który strzelił gola głową.

W drugiej połowie przewagę z gry mieli goście. Nie wynikało z tego jednak zbyt wiele. W doliczonym czasie gry po uderzeniu z woleja w poprzeczkę trafił Cieciera. Dobitka Burzy była nieskuteczna. Zawodnik KS Chełmek minimalnie chybił po strzale głową.

– W pierwszej połowie byliśmy lepsi. W drugiej w nasze poczynania wkradła się niepewność. Najspawiedliwszym wynikiem byłby remis – powiedział Kamil Żmuda,grający trener Niwy Nowa Wieś.

– W pierwszej odsłonie zagraliśmy bardzo słabo. W drugiej byliśmy dużo  lepsi, ale nie stworzyliśmy sobie wielu sytuacji klarownych – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

Sobota 13 sierpnia Niwa Nowa Wieś – KS Chełmek 1:0 (1:0)
Bramka: Piskorek (25.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Michałek, Stawowczyk, Góral, Zwaryczuk (75. Deska), K. Żmuda (65. Bogdan), Makowski, Piskorek, Zacny (78. Dwornik), Klimczyński (88. Zięba), A. Żmuda. Trener: Kamil Żmuda.

KS Chełmek: Wojtków – Kantek, Sidor (60. Bloch), Kulig, Domżał (65. Chojnowski) – Lament (58. Pik), Chylaszek, Kaczor, Cieciera – Burza, Mika. Trener: Paweł Sidorowicz.