Wyjazdowe zwycięstwo Unii

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 maja 2021 14:29

Unia wygrała na wyjeździe z Sokołem Kocmyrzów Baranówka 2:1. Klub z Oświęcimia gra w Grupie Mistrzowskiej.

W 12. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeden z nich wykorzystał to, że obrońca Unii się poślizgnął, przejął piłkę i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarze. Przyjezdni w 76. minucie wyrównali po rzucie rożnym i strzale Dankowskiego doprowadzili do wyrównania. W 85. minucie Babiuch zaatakował lewym skrzydłem. Swoją akcję zakończył precyzyjnym strzałem.

„Przeważaliśmy i kontrolowaliśmy grę. Rywal próbował kontrować. Wygraliśmy zasłużenie” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Sobota 29 maja Sokół Kocmyrzów Baranówka – Unia Oświęcim 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 (12.), 1:1 Dankowski (76.), 1:2 Babiuch (82.)

Skład Unii Oświęcim: Adamski, Gubała, Dankowski, Powała, Babiuch, Lichota (85. Pacyga), Wilczak, K. Szewczyk, Czapla, Nowak, Łoziński (70. Lewandowski). Trener: Marek Kołodziej.

4️⃣ kolejka (grupa mistrzowska)Kolejna meczowa środa❗️Będzie to zarazem pierwszy mecz u siebie w grupie…