Wyjazdowe zwycięstwa Brzeziny i Rajska. Derby dla Bobrka

Andrzej Rzycki  |   Piłka nożna  |   8 maja 2024 20:38

Dziś na ośmiu stadionach rozegrano mecze XXIV serii rozgrywek okręgówki. Na prowadzeniu w tabeli umocniła się Brzezina Osiek. Lider wygrał w Malcu z miejscową Zgodą 0:2.

Osieczanie zwyciężyli po golach strzelanych w drugiej połowie. Najpierw do bramki Zgody trafił Konrad Kopytko, a podwyższył najlepszy na boisku Patryk Drabik. To niezwykle cenne zwycięstwo, bo swoje mecze przegrały zespoły z czołówki – Naroże Juszczyn i Żuraw Krzeszów.

Naroże uległo dziś na swoim terenie świetnie dysponowanej drużynie z Rajska. Już po niespełna 10 minutach gry za sprawą Patryka Lichoty goście cieszyli się z prowadzenia. Miejscowi skutecznie odpowiedzieli w 30 minucie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 1:1.

Drugie 45 minut rozpoczęło się fatalnie dla ekipy prowadzonej przez Andrzeja Lubańskiego, bo Dawid Welber został ukarany czerwonym kartonikiem. Nie załamało to jednak przyjezdnych, którzy po 5 kolejnych minutach objęli prowadzenie 1:2 (Patryk Formas).

Grając w „dziesiątkę” niemal całą drugą połowę Rajsko wygrało na boisku faworyta. Przy obu golach dla gości asystował Jakub Wykręt. Po dzisiejszej wygranej drużyna z oświęcimskiej gminy traci zaledwie trzy punkty do wicelidera z Jaworzna.