Wygrana TS Hejnału. Pięć bramek braci Dudziców

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 czerwca 2021 16:09

Team Sport Hejnał Kęty wygrał na wyjeździe z Brzeziną Osiek 6:3.Pięć bramek zdobyli bracia Dudzicowie.

W 8. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po  składnej akcji Zaremba wycofał piłkę do Dubiela. Ten zagrał na dalszy róg, a bramkę zdobył Pyrlik. W 20. minucie przyjezdni wyrównali. B. Dudzic otrzymał prostopadłe podanie od Rogali i w sytuacji sam na sam posłał futbolówkę obok bramkarza do siatki.

W 25. minucie P. Dudzic wywalczył piłkę na 20 metrze, przeszedł bliżej i strzelił skutecznie z 16 metrów. W 32. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Bernaś. W 48. minucie B. Dudzic zdobył gola strzałem głową po dośrodkowaniu Ogórka. W 60. minucie za dwie żółte czerwoną kartkę otrzymał Jurczak, więc siły się wyrównały.  W 63. minucie było 1:4. B. Dudzic otrzymał podanie od Nowickiego, wymanewrował bramkarza i strzelił gola do pustej bramki.

Później do głosu doszli gospodarze. W 75. minucie Zaremba doszedł z piłką do linii końcowej i obsłużył dobrym dograniem  Pyrlika i było 2:4. W 79. minucie Dubiel wymanewrował czterech rywali i strzałem z ośmiu metrów skierował piłkę pod poprzeczkę.

Ostatecznie jednak wygrali przyjezdni. W 82. minucie Waluś wszedł z piłką w pole karne i oddał strzał po ziemi. Futbolówka po rękach bramkarza wpadła do siatki. W 90. minucie J. Januszyk zagrał krzyżowo do P. Dudzica, który pewnym strzałem wykończył tą sytuację.

„Moim zdaniem sędzia pracował dziś słabo i podejmował niesłuszne decyzje w obie strony. Przykładem jest czerwona kartka dla Bernasia w 32. minucie. Zgadzam się, że faulował rywale, tylko, że wcześniej w tej samej akcji Zemła był ewidentnie faulowany w kostkę. Sądzę też, ze arbiter dał za dużo kartek. Zawodnicy obu ekip grali ostro, jak prawdziwi faceci, ale w tej grze był szacunek i te kartki były niepotrzebne. Rywal wygrał zasłużenie, ale z przebiegu gry nie odstawaliśmy na aż trzy gole. Mam szacunek dla naszych piłkarzy. Wynik jest słaby, ale poziom zaangażowania był optymalny” – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Brzeziny Osiek.

„Po golu na 0:1 wydawało się, że będzie ciężko, ale szybko odpowiedzieliśmy i osiągnęliśmy przewagę.  Później musieliśmy dokonać wymuszonych zmian no i nasz zawodnik uzyskał czerwoną kartkę. Był to dobry mecz dla kibiców, dla trenerów nie do końca. Obaj mamy dużo do przemyślenia” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Środa 2 czerwca Brzezina Osiek – Team Sport Hejnał Kęty 3:6 (1:2)
Bramki: 1:0 Pyrlik (8.), 1:1 B. Dudzic (20.), 1:2 P. Dudzic (25.), 1:3 B. Dudzic (48.), 1:4 B. Dudzic (63.), 2:4 Pyrlik (75.), 3:4 Dubiel (79.), 3:5 Waluś (82.), 3:6 P. Dudzic (90.)

Brzezina Osiek: Bies, Bernaś (32. czerwona bezpośrednia), Majcherek, R. Gros (55. Bury), Nalepa, Zaremba, M. Gros (75. Dziubek), Zemła (70. Mrowiec), Pyrlik, Dubiel. Trener: Łukasz Szczepaniak.

Team Sport Hejnał Kęty: Zieliński, Ogórek (60. Wysogląd), J. Januszyk, Karpiński, Rogala (52. Waluś), Nowicki, Jurczak (60. czerwona za dwie żółte), Oczkowski, Cepiga (46. Majdak), B. Dudzic (70. Żmuda), P. Dudzic. Trener: Kamil Żmuda.