Wygrało doświadczenie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 czerwca 2021 23:44

Skawa wygrała u siebie z LKS Palczowice. Klubowi z Podolsza pomogło doświadczenie.

W 4. minucie bramkarz obronił strzał Kołaczka, ale dobitko J. Kwadransa nie zatrzymał. W 9. minucie po rożnym Banaszaka gola strzałem głową zdobył Chowaniak. W 11. minucie było 3:0. Kołaczek wymanewrował trzech obrońców. wymanewrował obrońcę i pokonał bramkarza. W 34. minucie Bartula uderzył w samo okienko ze środka pola karnego.

W 59. minucie indywidualną akcję przeprowadził K. Kowalczyk. Uderzył precyzyjnie z 20 metrów. W 63. minucie. Dobrą akcję prawą stronę przeprowadził Zwierz. Później dośrodkował Putowski, a bramkę z 11 metra zdobył Miętka.

W 72. minucie Kołaczek minął obrońców i bramkarza, a potem trafił do pustaka. Porębski zagrał do J. Kwadransa, który nie zmarnował swojej szansy.

„W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. W drugiej połowie do 60 minuty dominował rywal, a później znowu my byliśmy lepsi. Wygraliśmy zasłużenie” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

„Gratuluję Skawie zwycięstwa. Wygrali zasłużenie. W pierwszej połowie w ogóle nie wyszliśmy z szatni. Po 15 minutach mecz był w zasadzie rozstrzygnięty. W drugiej zagraliśmy z zębem, ale dwie stracone bramki nas odłamały. To spotkanie pokazało jaka jest różnica między doświadczeniem a młodością. Mam nadzieję, że młodzież zrozumie, że przed nami dużo pracy. Taki zimny prysznic może się przydać’ – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Czwartek 3 września Skawa Podolsze – LKS Palczowice 6:2 (3:0)
Bramki: 1:0 J. Kwadrans (4.), 2:0 Chowaniak (9.), 3:0 Kołaczek (11.), 4:0 Bartula (34.), 4:1 K. Kowalczyk (59.), 4:2 Miętka (63.), 5:2 Kołaczek (72.), 6:2 J. Kwadrans

Skawa Podolsze: Świergosz, Piela, Żmuda, Chowaniak (46. Pietrańczyk), Dominik Kajfasz, Ćwiertnia (75. Momot), T. Bartula, Banaszak, J. Kwadrans, Porębski, Kołaczek (75. Damian Kajfasz). Trener: Damian Banaszak.

LKS Palczowice: Stańko, A. Folga, P. Folga, Hercog, Putowski  (72. Romanowski), Kołaczek (46. Zwierz), Molenda (46. Nidecki), Zięcik, Kowalczyk, Miętka, Dzidek (70. Głąb). Trener: Patryk Cienkosz.