Wygrali skuteczniejsi

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2022 11:02

Unia Oświęcim przegrała na wyjeździe z Tempem Białka 2:3.

W 9. minucie po rzucie rożnym i złym wybiciu piłki przez obrońców gola zdobył Janeczek. W doliczonym czasie drugiej połowy bramkarz Unii zagrał długą piłkę. Przejął ją M. Szewczyk i pokonał golkipera zespołu przeciwnego.

W 55. minucie gospodarze wykonali rzut z autu. Futbolówkę dotknął Hutyria i po chwili cieszył się z bramki. W 75. minucie Tempo wyszło na dwubramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Basiura. W 82. minucie wpadł gol na 3:2. Rzeszutko wrzucił futbolówkę z bocznego sektora. Strzał Czapli obronił bramkarz, ale dobitkę Dziedzica przepuścił. Unia mogła też zdobyć bramkę  z karnego, ale K. Szewczyk trafił w słupek.

„Jak nie strzelasz goli w dogodnych sytuacjach , to tracisz punkty. Wygrał zespół skuteczniejszy” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Niedziela 24 kwietnia Tempo Białka – Unia Oświęcim 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Janeczek (9.), 1:1 M. Szewczyk (45+1), 2:1 Hutyria (55.), 3:1 Basiura (75.), 3:2 Dziedzic (82.)

Tempo Białka: Wałach, Groń, Kamiński, Mentel, Palarczyk, Pająk (84. Fujak), Piekarczyk (70. Wacławik), Puzik, Talaga, Janeczek (84. Grzechynka), Hutyria (70. Basiura).

Unia Oświęcim: Kucz, Pacyga (20. Rzeszutko), Szcząber, Ryś, K. Szewczyk, Snadny (Chowaniec), Dziedzic, M. Szewczyk, Steń (60. Lewandowski), Pawela (60. Wilczak), Czapla. Trener: Marek Kołodziej.