Wygrali skuteczniejsi

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 kwietnia 2019 12:58

LKS Bobrek wygrał 4:1 z Orłem Witkowice. Dało to klubowi z gminy Chełmek przewagę trzypunktową nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – LKS Piotrowice.

Mecz mógł się zupełnie inaczej ułożyć, gdyby w 2. minucie Jasiński po minięciu obrońcy i bramkarza trafił do pustej bramki a nie  w słupek.  W 25. minucie Waligóra zszedł z piłką do środka precyzyjnie uderzył. W 33. minucie atakowali goście. Bramkarz złapał piłkę, a później posłał ją na połowę przeciwnika. Ta skozłowała i trafiła do K. Nowotarskiego, który w sytuacji sam na sam posłał ją obok bramkarza do siatki. Szanse bramkowe mieli też przyjezdni, lecz Wrona przegrał pojedynek z golkiperem stojąc w odległości 5 metrów od niego.

W 55. minucie prawym skrzydłem zaatakował strzelec drugiego gola i zagrał pod bramkę do Boczarskiego. Podobnie potoczyła się akcja na 4:0. Wykończył ją Marcin Barciak. Bramkę honorową dla Orła zdobył Bąba, który uderzył z 16 metrów wewnętrzną częścią stopy.

,,Pierwsze 20 minut było wyrównane. Od wyniku 1:0 nieznacznie przeważaliśmy. W połowie mogliśmy dorzucić jeszcze kolejne trafienia” – powiedział Maciej Kania, grający trener LKS Bobrek.

,,Zagraliśmy dobre spotkanie. My prowadziliśmy grę, a oni strzelali gole. Byliśmy bardzo nieskuteczni. Przy straconych bramkach popełniliśmy indywidualne błędy” – powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

Sobota 20 kwietnia LKS Bobrek – Orzeł Witkowice 4:1 (2:0)
Bramki:1:0 Waligóra 25., 2:0 K. Nowotarski 33., 3:0 Boczarski (55.), 4:0 Marcin Barciak, 4:1 Bąba

LKS Bobrek: Cichoń, Dunaj (73. D. Nowotarski), Kulig (55. Kania), Rundzia, Handzlik, Waligóra (46. Marcin Barciak), Janik, Zawadzki (60. Boczarski), Łukaszka (75. Grabecki), Michał Barciak, K. Nowotarski. Trener: Maciej Kania.

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Walus (68. Mitoraj), Rusinek, Konefał, Bąk (46. Jedliński), Wrona, Hankus, Gołębiowski (50. Kawczak), Szypuła, Jasiński, Bąba. Trener: Szymon Śliwa.