Wygrała drużyna skuteczniejsza

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 września 2019 17:20

Zgoda Malec wygrała na wyjeździe z Orłem Witkowice 4:1. Akcje bramkowe tworzyły obie ekipy.

W 10. minucie Dudzic znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Piłka po jego strzale przeleciała między nogami rywala i wpadła do siatki. W 25. minucie Łukasik przerzucił futbolówkę z prawej na lewą stronę. Chluba głową zagrał do Lekkiego. Ten wyprzedził bramkarza i podwyższył prowadzenie.

W 70. minucie rzut różny wykonał S. Drebszok. Piłkę otrzymał Dudzic i zagrał wzdłuż bramki. Futbolówka odbiła się od zawodnika Orła i wpadła do siatki. W 80. minucie gola na 0:4 zdobył Dudzic. W 85. minucie gospodarze zdobyli gola honorowego. Z rzutu wolnego uderzył Jasiński. Piłka przeleciała nad murem, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

,,Obie drużyny miały dużo sytuacji. Przeciwnik potrafił je wykorzystać i wygrał zasłużenie” – powiedział Szymon Śliwa, trener Orła Witkowice.

,,Oni i my stwarzaliśmy groźne sytuacje. Obie ekipy mogły do wyniku dołożyć kilka goli” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 14 września Orzeł Witkowice – Zgoda Malec 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Dudzic (10.), 0:2 Lekki (15.), 0:3 gol samobójczy (70.), 0:4 Dudzic (80.), 1:4 Jasiński (85.)

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Gołębiowski (80. Góral), Achinger, Rusinek, Jedliński (30. Wandor), Bryja, Hankus, Bąba (50. Paździor), Walus (88. Jekiełek), Jasiński, Szypuła. Trener: Szymon Śliwa.

Zgoda Malec: Gibas, Oczkoś (85. Adamus), S. Drebszok, Nowak, Tomala, Łukasik, Lekki, K. Drebszok, Chluba, Żmuda, Dudzic. Trener: Andrzej Tomala.