Wielkie brawa i mistrzowski tytuł dla dziewczynek z Piotrowic

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Piłka nożna  |   23 maja 2024 13:19

Wczoraj informowaliśmy o sukcesie chełmeckich Tygrysków w wojewódzkich finałach Pucharu Tymbarku. Na najwyższym stopniu podium stanęła też drużyna dziewczynek z Piotrowic.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Piotrowic triumfowała w najmłodszej kategorii dziewczynek do lat 8. W wielkim finale piotrowiczanki pokonały Szkołę Podstawową nr 1 z Brzeska. Trzecie miejsce i brązowe medale wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krakowie.

Dziewczynki z Piotrowic odebrały też wyróżnienia indywidualne. Najlepszą bramkarką zgodnie uznano Oliwię Płonkę (SP w Piotrowicach). Z kolei najskuteczniejszą zawodniczką finałów była jej koleżanka z drużyny – Zuzanna Porębska. Miano najlepszej piłkarki przyznano Karolinie Sadlej z SP nr 1 w Brzesku.

W starszych kategoriach dziewcząt zwyciężyły drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku (U-10) i Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach (U-12).

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się aż 11200 drużyn z całej Polski. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych, czyli U-8, U-10 i U-12.

Co ciekawe, aż 11 uczestników wcześniejszych edycji Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez Michała Probierza. To Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior i Bartosz Bereszyński.