Wejście smoka Świątka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   22 września 2022 16:29

Korona Harmęże wygrała na swoim boisku z rezerwami Strumienia Polanka Wielka 2:1.

W 34. minucie szybką wymianę podań Żaka i Bargiela skutecznym strzałem zakończył ten drugi. W 65. minucie do długiej piłki zagranej z rzutu wolnego przez Wasztyla doszedł Klimczyk i wyrównał stan rywalizacji. W 68. minucie Bargiel zagrał wzdłuż linii bramkowej, a z bliska nie pomylił się Adrian Śwątek. Zawodnik ten wszedł na boisko trzy minuty wcześniej, a działacze Korony potwierdzili go do gry dzień wcześniej. Lepszego wejścia do drużyny nie mógł sobie wyobrazić.

„Zagraliśmy z bardzo mocną drużyną z dobrze poukładaną obroną. To był ciężki mecz, ale udało się go wygrać. Teraz myślami jesteśmy już na meczu z Skawą Podolsze” – powiedział Dariusz Pawełkiewcz, działacz Korony Harmęże.

„Naszym zawodnikom brakuje doświadczenia. Jedynie Wasztyl był starszy i on sporo im pomógł. Młodzi piłkarze płacą frycowe.  Chcemy, by chłopcy brali grę na siebie i grali odważnie” – powiedział Mariusz Gałgan, trener Strumienia II Polanka Wielka.

Sobota 17 września Korona Harmęże – Strumień II Polanka Wielka 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Bargiel (34.), 1:1 Klimczyk (60,), 2:1 Świątek (68.)

Korona Harmęże: Sroka, Majewski (46. Pactwa), Koziara (46. K. Wykręt), Głowacki (65. Świątek), Rusinek, Kumorowski, Bargiel (85. Dydak), Chowaniec (46.  D. Wykręt), Żak (89. Lis – Kubeczko), Foks, Rychlewicz (46. Forma). Trener: Patryk Forma.

Strumień II Polanka Wielka: Płonka, Kała, Żurek, Kozieł, Zemła, Grubka, Wąsik (60. Kozioł), Więcek (J. Gałgan), Klęczar (60. Wasztyl, 80. M. Gałgan), Jaszczyk, Klimczyk. Trener: Mariusz Gałgan.