Węgrzcanka wywiozła trzy punkty z Jawiszowic

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 września 2018 01:47

Węgrzcanka Węgrzce wygrała w Jawiszowicach 4:2.

W 21. minucie Szymala wykazał się dużymi umiejętnościami broniąc uderzenie Grandinettiego. W 27.  minucie skutecznie z narożnika pola karnego strzelił Dudzik. W 29. minucie wyrównał Hałat. Otrzymał piłkę od Korczyka i posłał ją obok bramkarza.

W drugą połowę lepiej weszli goście. W  51. minucie Gaudyn dostrzegł niepilnowanego Grandinettiego, który nie zmarnował swojej szansy. W 59. minucie po dalekim wykopie Jasowicza futbolówka trafiła do strzelca poprzedniego gola. Zawodnik Węgrzcanki wymanewrował Nalepę i oddał dobry strzał na dalszy róg.

W 65. minucie tylko dobra interwencja Szymali uchroniła gospodarzy od utraty bramki po próbie Dudzika. W 75. minucie przyjezdni zapewnili sobie trzy punkty. Do zagranej z rzutu rożnego piłki doszedł Kalicki i celnie główkował. W końcówce gola na otarcie łez dla klubu z gminy Brzeszcze zdobył Herman. Asystował wykonujący rzut wolny Hałat.

Sobota 8 września LKS Jawiszowice – Wegrzcanka Węgrzce 2:4

Bramki: 0:1 Dudzik 27., 1:1 Hałat 29., 1:2 Grandinetti 51., 1:3 Grandinetti 59., 1:4 Kalicki 72., 2:4 Herman

LKS Jawiszowice: Szymala, Nagi, Gardyński, Nalepa, Bartula zm. 66. Kryger, Tworek, Szymonik zm. 59. Kabara, Herman, Korczyk, Hałat, Pyrlik zm. 71. Skęczek. Trener: Jarosław Płonka.

Węgrzcanka Węgrzce: Jasowicz, Łatka, Grotkowski, Niane, Lewiński, Filipowski zm. 71. Barnaś, Kalicki zm. 87. Zapiór, Gaudyn zm. 69. Prochwicz, Burkat zm. 75. Wiśniewski, Dudzik zm. 79. Diame, Grandinetti.