Ważny mecz w dolnym rejonie tabeli

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2022 09:52

W dość istotnym dla układu dolnej części tabeli meczu LKS  Piotrowice wygrał na wyjeździe z Sygnałem Włosienica 4:3.

W 27. minucie za faul na Grabowskim sędzia przyznał przyjezdnym rzut karnym. Skutecznie z wapna strzelił Zemła. W 40. minucie było 0:2. Klimczyk zagrał na skrzydło do Piotra Frączka, który wymanewrował rywala. Po jego strzale piłka przeleciała między nogami bramkarza.

W 44. minucie LKS Piotrowice zadał trzeci celny cios. Piotr Frączek zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego z boku szesnastki. Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie było 0:4. Drugi raz w tym spotkaniu faulowany był Grabowski. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany.

Później pościg rozpoczęli gospodarze. W 72. minucie Szpiegla zagrał do Augustyna, który znalazł sposób na bramkarza. W 80. minucie po wrzutce skutecznie dobił Krzemień. W 82. minucie Ludwinek doszedł do piłki, która odbiła się od kogoś i precyzyjnie strzelił.

,,Na miarę naszych możliwości zaczęliśmy grać od wyniku 0:4. Pokazaliśmy charakter. Przy większym szczęściu mogliśmy nawet wygrać. Popełniliśmy głupie błędy przy straconych golach. Walczymy dalej” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnału Włosienica.

,,To był nasz najbrzydszy mecz. Szkoda, że  z 0:4 dopuściliśmy do 3:4. Było ciężko. Zwycięstwo cieszy. Myślę,  że coś w tej lidze jeszcze ukłujemy” – powiedział Piotr Frączek, grający działacz LKS Piotrowice.

Sobota 30 kwietnia Sygnał Włosienica – LKS Piotrowice 3:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Zemła rzut karny (27.), 0:2 Piotr Frączek (40.), 0:3 Piotr Frączek (44.), 0:4 Grabowski rzut karny (47.), 1:4 Augustyn (72.), 2:4 Krzemień (80.), 3:4 Ludwinek (82.)

Sygnał Włosienica: Rąba, Ludwinek, Grubka, Mondry, Korwin, Augustyn, Oczkowski, Pokrzyk (46. Krzemień), Szpiegla, Jarzyna, Stachura. Trener: Daniel Zaborowski.

LKS Piotrowice: Figura, Caban, Rogalski, Klimczyk, Marsowicz, Paweł Frączek, Piotr Frączek (72. Wróbel), M. Frączek, Grabowski, Zemła (72. D. Miętka), A. Miętka (72. Kurdziel). Trener: Mirosław Zemła.