W Zgodzie nie ma zgody na straty punktowe

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 września 2022 21:41

Zgoda wygrała na wyjeździe ze Strumieniem Polanka Wielka 2:1. Drużyna z Malca pozostaje drużyną bez straty punktu.

W 32. minucie przyjezdni wygrali rywalizację w środku pola. Na prawej stronie podanie prostopadłe otrzymał Kowalski i pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jeden. W  63. minucie Tarashchuk obsłużył dobrym podaniem na wolne pole Jaromina, który podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 80. minucie Merta doszedł do piłki zagranej za obrońców i skierował ją do siatki strzałem końcem buta. Strumień mógł doprowadzić do wyrównania. Po faulu na Gałganie sędzia zarządził rzut karny. Strzał Bobli obronił bramkarz.

„W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Mieliśmy więcej sytuacji. Przytrafił nam się prosty błąd i przegrywaliśmy. Ogólnie zagraliśmy dużo lepszy mecz niż w Przeciszowie. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów. Brawo dla drużyny za determinację” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

„Wykorzystaliśmy te sytuacje, które mieliśmy. Rywal nam zbytnio nie zagroził. Zagraliśmy na dobrym poziomie” – powiedział Daniel Płonka, trener Zgody Malec.

Sobota 10 września Strumień Polanka Wielka – Zgoda Malec 1:2
Bramki: 0:1 Kowalski (32.), 0:2 Jaromin (63.), 1:2 Merta (80.). Przy wyniku 1:2 Bobla (Strumień) nie wykorzystał rzutu karnego.

Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Herma, Trawkowski (70. Sulkiewicz), Zimnal, M. Bobla, Bobla, Merta, Hamerski, Brzeziński, Jaszczyk (46. Szpiegla), Borowczyk (46. Gałgan). Trener: Łukasz Jasek.

Zgoda Malec: Nowowiejski, S. Drebszok, Tarashchuk, Lekki, Wróblewski, Kowalski, K. Drebszok (80. Chwierut), Flisek, Oczkowski, Sitarz(65. Kuwik), Jaromin (65. Sokół). Trener: Daniel Płonka.