W meczu sąsiadów z tabeli górą Słomniczanka

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 kwietnia 2019 10:11

W Jawiszowicach spotkali się sąsiedzi  z tabeli Grupy Zachodniej IV Ligi – LKS  Jawiszowice i Słomniczanka Słomniki. W meczu było sporo emocji. Po nim drużyny zamieniły się miejscami.

Dla jednego z zawodników najważniejsza akcja meczu miała miejsce w 6. minucie. Przy próbie wybicia piłki podczas walki  Kabara przypadkowo  trafił w głowę Grzegorza Sułko. Piłkarz Słomniczanki przez dłuższy czas nie podnosił się  z boiska. Obecnie znajduje się w szpitalu  w Oświęcimiu.

W 15. minucie błąd obrońców gospodarzy wykorzystali przyjezdni. Indywidualną akcję celnym strzałem zakończył Kozieł. W 21. minucie podopieczni Jarosława Płonki wyrównali stan rywalizacji. Wrzucał Herman, a gola głową zdobył Chrapek. W 29. minucie Kasza zagrał do Wątroby, a ten oddał skuteczny strzał na dalszy słupek, więc Słomniczanka znów prowadziła. Ten sam zawodnik wykorzystał ponownie podanie od Kaszy i podwyższył wynik w 31. minucie. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowie rzut wolny wykonywał Nagi. Po jego podaniu minimalnie niecelny strzał głową oddał Grabczyński.

W 49. minucie Kabara wrzucał futbolówkę z autu, a uderzeniem głową bramkarza zaskoczył Grabczyński. W 54. minucie Nagi oddał minimalnie niecelny strzał z narożnika szesnastki. W 75. minucie rzut wolny wykonywał Chrapek. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i ni wpadła do bramki. Jeszcze w 85. próbował Grabczyński, ale jego strzał głową nie był skuteczny.

Niedziela 14 kwietnia LKS Jawiszowice – Słomniczanka Słomniki 2:3 (1:3)
Bramki:0:1 Kozieł 15., 1:1 Chrapek 21.,1:2 Wątroba 29. 1:3 Wątroba 31., 2:3 Grabczyński 49.

LKS Jawiszowice: Szymala, Grabczyński, Tworek, Kabara  (żółta), Nalepa, Piekielny (81. Płonka), Korczyk (61. czerwona za dwie żółte), Herman, Pyrlik, Bednarczyk, Chrapek. Trener:  Jarosław Płonka.

Słomniczanka Słomniki: Widawski, Dębowski, Kozieł, Heinner Aporcio, Rojek, Filipek, Sarota, Bieszczanin (żółta), Wątroba (86. Nowak), Sułko (9. Kasza), Wszołek (65. Strona).