W meczu na szczycie Niwa gromi Nadwiślanina

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 września 2018

Niwa Nowa Wieś pokonała na wyjeździe Nadwiślanina Gromiec.

Był to mecz lidera z wiceliderem V Ligi po pięciu kolejkach.

W 25. minucie Niwa przeprowadziła składną akcję. W jej końcowej fazie Flis dośrodkował z lewego skrzydła, a gola głową zdobył stojący przy bliższym słupku Piskorek.

W 65. minucie po rzucie rożnym Niwy jeden z zawodników Nadwiślanina wybił futbolówkę na 25 metr. Tam stał Nycz, który oddał bardzo ładny i skuteczny strzał z powietrza. W 75. minucie prawą stroną zaatakował D. Merta. Później zagrał po ziemi na 12 metr. Piskorek uderzył z pierwszej piłki. W ostatniej minucie bramkarz sfaulował w polu karnym najlepszego strzelca Niwy i autora poprzedniego gola. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.

,,W pierwszej połowie posiadaliśmy niewielką przewagę. Przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony rywal nas naciskał. Nasz drugi gol podciął mu jednak skrzydła” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 8 września Nadwiślanin Gromiec – Niwa Nowa Wieś  0:4

Bramki: 0:1 Piskorek 25., 0:2 Nycz 65., 0:3  Piskorek 75., 0:4 Piskorek rzut karny 90

Skład Niwy Nowa Wieś: Korzec, Zieba zm. 85. Zwaryczuk, Stawowczyk, Mateja, Gardyński, Holewa, Nycz, Flis, D. Merta zm. 75. Deska, Swarzyński zm. 85. P. Merta, Piskorek. Trener: Kamil Żmuda