W LKS Palczowice długo czekali na zwycięstwo w derbach, ale się doczekali

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2019 12:18

LKS Palczowice wygrał w Podolszu ze Skawą. W ekipie przyjezdnej radość była duża, bo na zwycięstwo w derbach czekali długo.

W 26. minucie z lewej strony zacentrował J. Kwadrans. Akcję celnym strzałem głową z przeciwległej części boiska zakończył Bryła. W 25. minucie goście wyrównali. Miętka zagrał prostopadle do Dzidka. Ten w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza. W 42. minucie na prowadzenie ponownie wyszli gospodarze. Z prawej flanki wrzucił Bryła. P. Kwadrans wymanewrował bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 53. minucie Cienkosz zagrał piłkę za obrońców do B. Kowalczyka, a ten znalazł sposób na Folgę. W 78. minucie Romanowski, B. Kowalczyk i Chachuła rozegrali składną, trójkową akcję. W jej końcówce drugi z wymienionych zawodników podał do Dzidka, który nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z golkiperem.

,,Przeciwnik wygrał zasłużenie. Był bardziej zmotywowany i zaangażowany. Nam tego zabrakło” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

,,Początek należał do Skawy. Po pierwszym golu graliśmy szybciej i lepiej. Wtedy mecz był wyrównany. W przerwie w szatni padły mocne słowa. Poskutkowało w drugiej połowie, bo byliśmy lepsi od przeciwnika” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Sobota 5 października Skawa Podolsze – LKS Palczowice 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Bryła (26.), 1:1 Dzidek (35.), 2:1 Dzidek (42.), 2:2 B. Kowalczyk (53.), 2:3 Dzidek (78.)

Składy:
Skawa Podolsze: Woźniak, Damian Kajfasz (80. Brandys), Dominik Kajfasz, Ćwiertnia, Pytel, Bryła (65. Domżał), Porębski, Banaszak, J. Kwadrans, Pietrańczyk, P. Kwadrans. Trener: Wojciech Jurkowski.

LKS Palczowice: Folga, Romanowski, Rokowski, Zwierz, K. Kowalczyk, Chachuła, M. Miętka, Cienkosz, B. Kowalczyk, Brania, Dzidek (84. Świergosz). Trener: Patryk Cienkosz.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .