W Hejnale nie kryją rozczarowania

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 września 2021 12:30

W okresie obchodów jubileuszu Hejnału seniorzy sprawili sobie niemiłą niespodziankę. Przegrali w Przytkowicach z Sokołem 3:4.

W 25. minucie po złym rozegraniu piłki przez bramkarza piłka trafiła do Dudzica. Ten nie zdołał oddać strzału, ale podał do Weseckiego, który oddał strzał po ziemi za pleców obrońców.

Piłka wpadła do bramki na przeciwległym słupku

W 26. minucie po długim podaniu jednego z zawodników drużyny przyjezdnej w polu karnym Dudzic przelobował bramkarza, lecz został przez niego podcinkę. Gola z rzutu karnego zdobył poszkodowany.

Jeśli ktoś pomyślał, że jest już po meczu, srogo się pomylił. Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy do Monica doszedł do piłki wycofanej przez kolegę z zespołu i oddał dobry strzał zza szesnastki. W 55. minucie rzut karny wykorzystał Godawa trafiając na 2:2.

W 58. minucie Monica wymanewrował golkipera i skierował piłkę do pustej  bramki. W 80. minucie błąd popełnił bramkarz Sokoła. Ratował się faulem. Skutecznie z  jedenastu metrów uderzył Dudzic. W 82. minucie gospodarze ostatecznie przechylili wagę zwycięstwa na swoją korzyść. Na lewej stronie pola karnego Ostafin minął rywala i oddał ładny strzał na dalszy róg.

„Za zasługi nie wygrywa się meczów. Nasi zawodnicy myśleli, że outsider odda nam punkty za darmo. Zagraliśmy bardzo słabo, a w drugiej połowie nie istnieliśmy” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Czwartek 10 września Sokół Przytkowice – Team Sport Hejnał Kęty 4:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Wesecki (25.), 0:2 Dudzic rzut karny (26.), 1:2 Monica 46.), 2:2 Godawa rzut karny (55.), 3:2 Monica (58.), 3:3 Dudzic rzut karny (80.), 4:3 Ostafin (82.)

Sokół Przytkowice: Pająk (46. Baran), Godawa, Maniek, Smajek (46. Kubas), Stróżyk, M. Waga, Pacułt, Rzeszutko, Monica (87. Guguła), Ł. Waga, Ostafin (90+2 Pilch).

Team Sport Hejnał Kęty: Drewniany, Majdak (46. Derejko), Januszyk, Mieszczak, Rogala (55. Karpiński), Juszczyk, Merta (75. Mąsior), Wojtyłko (60. Wandor), Wesecki, Żmuda (75. Wysogląd), Dudzic. Trener: Kamil Żmuda.