Unia zdobyła komplet punktów na wyjeździe

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 września 2019 23:05

Unia wygrała na wyjeździe z Węgrzcanką Węgrzce Wielkie 3:1. Gole dla gości zdobyli Powała, Czapla i Brania.

W 16. minucie po rzucie rożnym gola strzałem głową zdobył Powała. W 39. minucie w czasie akcji Unii w polu karnym wytworzyło się małe zamieszanie. Dobrze odnalazł się w nim Czapla, który przelobował bramkarza. W 55. minucie Grandinetti wykorzystał błąd zawodników Unii i strzelił gola na 1:2. W 89. minucie jeden z piłkarzy zespołu przyjezdnego wrzucił piłkę w pole karne. Nogę dostawił Brania.

,,Myślę, że nie zagraliśmy wybitnie, ale wystarczająco dobrze, by być lepszy od przeciwnika”  – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Niedziela 15 września Węgrzcanka Węgrzce Wielkie – Unia Oświęcim 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Powała (16.), 0:2 Czapla (39.), 1:2 Grandinetti (55.), 1:3 Brania (89.)

Skład Unii Oświęcim: Adamski, Pietraszko, Rzeszutko, Powała, Pacyga (75. Malik), Szewczyk, Snadny (75. Gąsiorek), Czapla (82. Kowalik), Lichota, Wilczak, Mrowiec (55. Pacyga). Trener: Marek Kołodziej.