Unia zagrała słabo w pierwszej połowie i to spowodowało jej porażkę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 listopada 2018 12:23

Unia Oświęcim przegrała u siebie z Pcimianką Pcim 1:3.

W pierwszej połowie Unia była zdecydowanie słabsza od rywala. Gospodarze przegrywali rywalizację na środku pola, popełniali dużo błędów przy wyprowadzaniu futbolówki i byli wolniejsi od przeciwników.

Jeden z błędów zawodników Unii wykorzystał rywal grający na prawym skrzydle. Po tym jak otrzymał futbolówkę, obsłużył przekątnym podaniem Michała Banika. Ten był nieobstawiony, więc spokojnie przymierzył i oddał skuteczny strzał. Piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do siatki.

Dwie minuty później po kolejnej stracie w środku pola Unii indywidualną akcję przeprowadził Sane. Biało – niebiescy ratowali się faulem. Po rzucie wolnym z 17 metrów ręką w polu karnym zagrał Praciak. Sędzia wskazał na wapno, a karnego z powodzeniem egzekwował Michał Banik.

Pcimianka dominowała nadal i stwarzała sobie dogodne okazje strzeleckie. W 27. minucie składną akcję drużyny przyjezdnej uderzeniem nad poprzczką zakończył Silczyk. W 31. minucie ten sam zawodnik przeprowadził bardzo dobry atak prawym skrzydłem. Minął pięciu rywali, ale gdy zagrał w szesnastkę nikt nie oddał strzału. W 33. minucie na lewej stronie Luberda wygrał rywalizację o futbolówkę z Rysiem. Następnie zagrał przed bramkę do Sane, a ten dobrej okazji nie zmarnował.

W pierwszej fazie drugiej odsłony Pcimianka kontrolowała przebieg meczu. W 59. minucie do piłki zagranej z rzutu rożnego doszedł Pluta i strzelił gola głową. Potem mecz był zacięty. Trzy minuty później futbolówka po próbie Sane trafiła w poprzeczkę. W 62. minucie Czapla bardzo dobrze zaatakował i dośrodkował w pole karne. Praciak rzucił się ofiarnie, ale nie trafił w piłkę.

Sobota 3 listopada Unia Oświęcim – Pcimianka Pcim 1:3

Bramki: 0:1 Michał Banik 11., 0:2 Michał Banik rzut karny 13., 0:3 Sane 33., 1:3 Pluta

Unia Oświęcim: Stępień, Pluta, A. Ryś, Mrowiec zm. 46. Lichota, Snadny zm. Pacyga  , Jończyk, Rzeszutko, Praciak, Czapla, Wilczak, Janiczak. Trener: Jacek Dobrowolski.

Pcimianka Pcim: Jękot, Zięba, Sadio, Pandyra, Silczyk zm. 79, Chebda, J. Czapla, Michał Banik zm. 75. Maciej Banik, Wrześniak zm. Zdebski, Luberda, Chlebda, Sane.