Unia z kompletem punktów. KS Chełmek bez zdobyczy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 sierpnia 2021 17:30

Unia Oświęcim wygrała trzeci mecz z rzędu. KS Chełmek trzeci raz przegrał.

W mecz bardzo dobrze weszli przyjezdni. W 3. minucie wygrywali 1:0. Przerzucili ciężar gry. Po tym do piłki doszedł Kustra. Zawodnik przeprowadził indywidualną akcję, w której przeszedł ze środka na lewą stronę i znalazł sposób na bramkarza. W 21. minucie było 0:2. W środku pola futbolówkę przejął Savalenko, a później cieszył się ze zdobyczy bramkowej.

Gospodarze wyrównali jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie Ryszka wrzucił piłkę w pole karne. Tam Babiuch zagrał do Nowaka, a ten oddał precyzyjny strzał na bramkę. W 43. minucie Lewandowski wycofał futbolówkę po ziemi. Nowak ją przepuścił między nogami. Akcję dobrym strzałem zakończył M. Szewczyk. W 66. minucie Unia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po zagraniu Adamskiego. M. Szewczyk wymanewrował bramkarza rywali i podał do Lewandowskiego. Ostatecznie gola zdobył Nowak.

„W pierwszej połowie rywal utrudniał nam rozgrywanie akcji, zamknął środek i szybko strzelił dwa gole. Później jednak graliśmy konsekwentnie swoje, co przyniosło efekt bramkowy. W końcówce pozwoliliśmy przeciwnikom uwierzyć w sukces, ale ogólnie zagraliśmy dobrze” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

„Mecz dobrze się nam ułożył. Zabrakło nam jednak jakości. Z biegiem czasu Unia zdobywała coraz więcej przestrzeni. Uważam jednak, że zagraliśmy dobrze i że od dwóch meczów widać, że nasza forma rośnie. Musimy jednak utrzymywać jakość przez 90 minut”- powiedział Kamil Orawczak, trener KS Chełmek. \

Środa 18 sierpnia Unia Oświęcim – KS Chełmek 3:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Kustra (3.), 0:2 Savalenko (21.), 1:2 Nowak (24.), 2:2 M. Szewczyk (43.), 3:2 Nowak (66.)

Unia Oświęcim: Adamski, Gubała, Szcząber, Antkiewicz (90. Steń), Babiuch, Dziedzic (66. Ryś), M. Szewczyk, Ryszka, R. Nowak (81. K. Szewczyk), Czarnik (84. Pacyga), Lewandowski (72. Rzeszutko). Trener: Marek Kołodziej.

KS Chełmek: Przewoźnik, Łaski, Wadas, Sidor, Pędrys (68. Kulig), Savalenko, Bury, Kustra (87. Kantek), Księżyc (73. Piątek), Drobniak, F. Nowak (78. Bloch). Trener: Kamil Orawczak.