Unia z Chełmkiem w pucharowym finale

Andrzej Rzycki  |   Piłka nożna  |   13 września 2023 21:37

Znamy finalistów Pucharu Polski na szczeblu oświęcimskiego podokręgu. O to trofeum powalczy piątoligowy KS Chełmek i klasę wyżej notowana Unia Oświęcim.

Do niespodzianki doszło w Chełmku, gdzie piątoligowcy wyrzucili za pucharową burtę wicelidera czwartej ligi z Jawiszowic. Biało-zieloni otworzyli wynik już po 20 minutach gry. Dokładnie przy przeciwległym słupku przymierzył Jakub Sidor.

Goście doprowadzili do remisu tuż przed przerwą

Eryk Ceglarz pokonał Olafa Przewoźnika w sytuacji jeden na jeden. Po zmianie stron kilka bramkowych okazji stworzyli podopieczni Jarosława Płonki. Razili jednak nieskutecznością. Inna sprawa, że bardzo pewnie interweniował golkiper biało-zielonych.

Gospodarze także nie próżnowali w ofensywie

Losy spotkania rozstrzygnęły się na niespełna kwadrans przed końcem. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Nowak i piłka wylądowała przy słupku w bramce.

W drugim półfinale obrońca trofeum – Niwa Nowa Wieś podejmowała oświęcimską Unię. Jako pierwsi trafili biało-niebiescy. 10 minut po przerwie na listę strzelców wpisał się doświadczony Jakub Snadny. Wyrównał inny zawodnik, który ma w swoim CV grę w ekstraklasie – Krzysztof Chrapek.

O wszystkim rozstrzygały zatem rzuty karne, której skuteczniej wykonywali oświęcimianie. Unia wygrała w karnych 7:6 i to właśnie podopieczni Marka Kołodzieja zagrają z Chełmkiem w finale.

KS Chełmek – LKS Jawiszowice 2:1 (1:1)

Bramki: Sidor 20, Nowak 76 – Ceglarz 44. Sędziował Łukasz Łabaj z Oświęcimia. Żółte kartki: Tomko – Karcz, Hamelka, Kralczyński.

Chełmek: O. Przewoźnik – Kantek (40. Bury), Knap, Celmer (46. Savelenko), Rybak – Sidor (46. Wierzba), Nowak, M. Przewoźnik (65. Piątek), Pędrys – Kędziora (46. Socha), Tomko. Trener: Piotr Pierścionek.

Jawiszowice: E. Płonka (46. Hamelka) – Hałat, Wójcik, Pitry, Sitko – Iwański (46. D. Płonka), Dziedzic (46. Karnia), Czaicki (46. Kralczyński), Frączek – Karcz, Ceglarz. Trener: Jarosław Płonka.