Unia wysoko wygrała z sąsiadami z tabeli z poprzedniego sezonu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   13 sierpnia 2018 19:05

Unia wygrała u siebie z Wiślanką Grabie 4:0. Trzy bramki i asystę wpisał na swoje konto Patryk Lichota. Rywalizujące drużyny były sąsiadami w tabeli w poprzednim sezonie.

W 25. minucie do piłki wrzuconej przez Lichotę doszedł Praciak i pokonał bramkarza strzałem głową. W końcówce pierwszej połowy w szesnastce faulowany był Czapla. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył asystent przy pierwszym golu.

Później Lichota dołożył jeszcze dwa gole. Najpierw uderzył precyzyjnie z 18 metrów, a 13 minut  potem  pokonał bramkarza z troszkę dalszej odległości. Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich. Ostatecznie wygrali i tak wysoko.

,,Przed meczem obawialiśmy się rywala, bo w poprzednim sezonie zajął tylko jedno miejsce niżej niż my. Zagraliśmy bardzo dobrze. Cieszy nas to, że takim wynikiem  i taką postawą zaczęliśmy sezon” – powiedział Jacek Dobrowolski, trener Unii Oświęcim.

Niedziela 12 sierpnia Unia Oświęcim – Wiślanka Grabie 4:0

Bramki: 1:0 Praciak 25., 2:0 Lichota rzut karny 45., 3:0 Lichota 57., 4:0 Lichota 69.

Unia Oświęcim: Stępień, Rzeszutko, Pluta, Pietraszko, Skrzypiec, Lichota, Ryś, Wilczak zm. 83. K. Nędza, Mrowiec zm. 71. P. Nędza, Praciak zm. 75. Pacyga, Czapla. Trener: Jacek Dobrowolski.

Wiślanka Grabie: Grabowski, Gładysz, Panek zm. 73. Drabik, Pasionek zm. 69. Waś, Pułka zm. 55. Leśniak,Waryla, Tarasek, Sołtys zm. 73. Kmak, Robak,  Domoń, Czajka.