Unia wygrała z viceliderem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 maja 2019 06:34

Unia wygrała u siebie z viceliderem Grupy Zachodniej IV Ligi – Unii Oświęcim 3:2.
W 27. minucie zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był Janiczak. Wykorzystał go Czapla. Tuż przed gwizdkiem arbitra, który wysłał zawodników na przerwę, gola  wyrównującego zdobył Senderski.

W 49. minucie po podaniu Rzeszutki drugiego gola w tym meczu zdobył Czapla. W 66. minucie bardzo aktywny w tym meczu Górecki z lewego skrzydła wszedł w pole karne i zagrał w kierunku bramki. Strzał obronił Stępień, ale wobec dobitki inicjatora akcji był bezradny. W 87. minucie Mrowiec z Rzeszutko wyprowadzili akcję dwa na jeden  z  rywalami. Ten drugi podał z bocznego sektora do Czapli, który trzeci raz wpisał się na listę strzelców.

,,Dojrzalszy styl prezentowali nasi przeciwnicy. Przeważali i kontrolowali przebieg wydarzeń. Jeśli jednak chodzi o sytuacje bramkowe, to miały je obie ekipy” – powiedział Marek Kołodziej.

Sobota 25 maja Unia Oświęcim – Dalin Myślenice 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Czapla (27.), 1:1 Senderski (45.), 2:1 Czapla (49.), 2:2 Górecki (66.), 3:2 Czapla (87.)

Skład Uni Oświęcim: Stępień,  B. Ryszka, Pacyga, Pluta, Pietraszko, Ryś (30. Jończyk), Janiczak, Kirejczyk, Rzeszutko (Mrowiec), Czapla (89. Ryszka), Lichota (Wilczak). Trener: Marek Kołodziej.