Unia przegrała prestiżowy mecz – FILM

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 maja 2021 19:24

Unia przegrała na własnym stadionie z Beskidem Andrychów 1:2. To był ważny mecz dla klubu z Oświęcimia z perspektywy walki o grupę mistrzowską IV Ligi.

W 28. minucie bardzo dobrze rzut wolny wykonał Sobala. Po jego strzale z  22 metrów piłka przeleciała mad murem i wpadła do siatki. W 33. minucie po rzucie rożnym do piki odbitej przez obrońców doszedł Kasiński.

Futbolówka po jego strzale wpadła do bramki pod poprzeczką. W 75. minucie gola kontaktowego zdobył Nowak, który skierował piłkę do bramki strzałem głową po wrzutce Snadnego.

,,W pierwszej połowie nie wyszliśmy z szatni. W drugiej graliśmy lepiej i złapaliśmy kontakt. Mieliśmy sytuacje, ale nie udało się wyrównać” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

,,W pierwszej połowie miecz mieliśmy zdecydowanie pod kontrolą. Mieliśmy dodatkowe szanse na zdobycie gola. W drugiej odsłonie graliśmy trochę słabiej. Wpłynęły na to determinacja rywala i rozegrany w tym tygodniu mecz pucharowy z Wieczystą Kraków. Mecz z Unią był ciężki. Musieliśmy go wybiegać, ale się udało”- powiedział trener Beskidu Andrychów.

Sobota 8 maja Unia Oświęcim – Beskid Andrychów 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Sobala (28.). 0:2 Kasiński (33.), 1:2 Nowak (75.)

Unia Oświęcim: Adamski, Gubała (55. Szewczyk), Dankowski, Ryszka, Rzeszutko, Powała, Czapla, Lichota (60. Łoziński), Snadny (85, Burda), Wilczak (85. Babiuch), Nowak. Trener: Marek Kołodziej.

Beskid Andrychów: Zaremba, Groń, Kapera, Moskała, Tylek, Sobala, Marczyński, Kasiński (78. Budka), Karcz, Kaczmarczyk, Kołodziej.