Unia piąty raz za trzy punkty

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 sierpnia 2021 18:11

Unia wygrała u siebie z rezerwami Garbarni Kraków 3:0. Na ten moment zespół z Oświęcimia ma na swoim koncie komplet zwycięstw.

W 30. minucie gospodarze odebrali rywalowi piłkę w środku pola. Lewandowski zagrał na lewą stronę do Nowaka. Ten znalazł sposób na bramkarza. W 48. minucie Nowak faulowany był w polu karnym.

Skutecznie z jedenastu metrów uderzył M. Szewczyk

W 75. minucie Nowak na tyle skutecznie naciskał na obrońcę drużyny przyjezdnej, że ten tak podał bramkarzowi, że strzelił gola samobójczego.

„W pierwszej połowie rywale czasami dochodzili do głosu, ale im dłużej trwał mecz, tym nasza przewaga była większa. Mogliśmy zdobyć jeszcze więcej goli. Cieszy nas to, że zagraliśmy na zero z tyłu” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Sobota 28 sierpnia Unia Oświęcim – Garbarnia II Kraków (3:0)
Bramki: 1:0 Nowak (30.), 2:0 M. Szewczyk rzut karny (48.), 3:0 gol samobójczy (75.)

Unia Oświęcim: Adamczyk, K. Szewczyk, Antkiewicz, Babiuch, M. Szewczyk, Pacyga (75. Rzeszutko), Ryszka, Dziedzic Nowak (85. Steń), Czarnik, Lewandowski. Trener: Marek Kołodziej.

Garbarnia II Kraków: Kieliszek, Janik, Kowalski, Mielec, D. Zalejski, Sabat (76. Dzierżak), Supel (50. Paczka), Surma, Strzeboński (59. Kolendowski), N. Zalejski (81. Sarga), Ząbczyk.