Udany początek sezonu LKS Bulowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 sierpnia 2016 23:11

LKS Bulowice wygrał z LKS Poręba Wielka 5:2.

W poprzedniej kolejce LKS Poręba Wielka wygrał, a podopieczni Rafała Ruska nie grali. Mecz z Koroną Harmęże przełożono na październik.

Pierwsza połowa była wyrównana i remisowa. W 26. minucie Rusek, grający trener klubu z gminy Kęty, przerzucił piłkę z prawego skrzydła na lewą stronę. Skuteczny strzał zza szesnastki oddał Matejko. Futbolówka skozłowała, przeleciała nad bramkarzem i wpadła do siatki. W 30. minucie goście wyrównali. R. Sporysz zagrał Węglarzowi w tzw. uliczkę. Drugi z wymienionych piłkarzy wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się gospodarze. W 52. minucie bramkarz LKS Poręba Wielka obronił strzał Surmy, ale wobec dobitki Ochmanka był bezradny. Osiem minut później z lewego skrzydła w pole karne futbolówkę dośrodkował Rusek. Dobre podanie wykorzystał Kopytko. W 64. minucie goście przedłużyli swoje nadzieje na dobry wynik. Sędzia dostrzegł zagranie ręką w polu karnym jednego z podopiecznych Rafał Ruska i wskazał „na wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Grubka.

W ostatnim kwadransie spotkania gole zdobywali tylko gospodarze. W 75. minucie Kopytko przelobował golkipera z szesnastu metrów. W 88. minucie Matusiak w polu karnym minął obrońcę i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Akcję zamknął Wysogląd.

– Pierwsza połowa była dość wyrównana. Myślę jednak, że to my mieliśmy wiecej sytuacji bramkowych. W drugiej części gra toczyła się pod nasze dyktando – powiedział Rafał Rusek, grający trener LKS Bulowice.

– W pierwszej połowie nie graliśmy źle. Przegraliśmy jednak wysoko, gdyż w drugiej odsłonie zabrakło nam konsekwencji i koncentracji. Bardzo żałuję tego, że nie wszyscy nasi piłkarze znajdują czas na grę w meczu – powiedział Łukasz Zawadzki, grający trener LKS Poręba Wielka.

Niedziela 28 sierpnia LKS Bulowice – LKS Poręba Wielka 5:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Matejko (26.), 1:1 Węglarz (30.), 2:1 Ochmanek (52.), 3:1 Kopytko (60.), 3:2 Grubka (64.), 4:2 Kopytko (75.), 5:2 Wysogląd (88.)

LKS Bulowice: Hrapkowicz – Matejko, Michalak, Waligórski, Wantoła (80. Mrzygłód) – Flis (60. Kierpiec), Matusiak, Ochmanek, Surma (60. Nalborczyk) – Kopytko (76. Wysogląd), Rusek. Trener: Rafał Rusek.

LKS Poręba Wielka: P. Sporysz – Śliwiński (80. Mateusz Paluch), Zawadzki, Żmuda (75. Ryś), Tomczyk – Wasztyl, R. Sporysz, Oczkowski (60. Maciej Paluch), Starzyk – Grubka, Węglarz. Trener: Łukasz Zawadzki.