Udany początek rundy piłkarzy Zgody

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 kwietnia 2016 23:21

Zgoda wygrała z LKS Gorzów 2:0. Mecz odbył się w Malcu.

Po rundzie jesiennej LKS Gorzów jest jedną z tych ekip, które są brane pod uwagę przy rozmowach kibiców o walce o awans do V ligi. Celem Zgody jest natomiast spokojne utrzymanie się w A klasie i próba zdobycia jak najwyższego miejsca.

Na początku meczu lekką przewagę mieli goście. Podopieczni Pawła Sidorowicza trzy razy stanęli przed szansą na zdobycie gola. Gospodarze taką szansę mieli raz.

W drugiej połowie sytuacja się zmieniła. Gra była toczona „akcje za akcje”. W 57. minucie Drebszok obsłużył dobrym podaniem Płonkę. Ten drugi znalazł się sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Zawodnik Zgody wolał jednak odegrać piłkę do Lekkiego, który nie miał żadnych problemów ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki.

Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka dla P. Weseckiego, będąca konsekwencją dwóch żółtych. Przyjezdni musieli zmienić sposób grania, a w ich poczynania wtargnął chaos. W 72. minucie rzut wolny wykonywał Drebszok. Piłka przeszła pomiędzy dwoma obrońcami, a strzelec pierwszego gola uderzył z siedmiu metrów po koźle pod poprzeczkę, drugi raz w tym meczu wpisując się na listę strzelców. W końcówce piłkarze Zgody mieli szanse na podwyższenie prowadzenia, ale ta sztuka im się nie udała.

– Początkowo moi zawodnicy grali słabo. Później sytuacja się uspokoiła. Na pewno pomogła nam czerwona kartka dla piłkarza zespołu rywali – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

– W pierwszej połowie nie graliśmy źle. Byliśmy jednak nieskuteczni. W drugiej na poczynania moich podopiecznych wpłynęła czerwona kartka dla P. Weseckiego – powiedział Paweł Sidorowicz, trener LKS Gorzów.

Niedziela 10 kwietnia Zgoda Malec – LKS Gorzów 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Lekki (57.), 2:0 Lekki (72.)

Składy:
Zgoda Malec: Gibas – Sokół (50. J. Płonka), S. Drebszok, W. Krawczyk, Nowak – Kamil Hałat (87.K. Krawczyk), Szafrański, K. Drebszok, Chwierut – Lekki, K. Płonka (90. Banasiak). Trener: Andrzej Tomala.

LKS Gorzów: Dziędziel – Ryszka, Krzyśko, Opitek, P. Wesecki (czerwona w konsekwencji dwóch żółtych) – K. Wesecki (80. Dulowski), Górski, Pik, Bodziony – Dylowicz (70. Majcherek), Cieciera. Trener: Paweł Sidorowicz.

Kto zajmie ostatnie miejsce w A klasie oświęcimskiej i spadnie do B klasy?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .