TS Hejnał wywiózł z Brzeszcz punkt

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 maja 2022 06:31

Mający spore problemy kadrowe Team Sport Hejnał Kęty zremisował w Brzeszczach z Górnikiem 1:1.

W 24. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Skuteczną, indywidualną akcję przeprowadził Piwowar. Po jego strzale z szesnastego metra piłka znalazła drogę do siatki. W 42. minucie przyjezdni wyrównali. Dwóch stoperów Górnika popełniło błąd. Wykorzystał to Ochman. Pierwsze jego uderzenie obronił bramkarz, drugie zablokowali obrońcy, a trzecie było już skuteczne.

,,Ten remis traktujemy jak porażkę. Mieliśmy sporo niewykorzystanych sytuacji. W najlepszych Senkowski nie trafił z 15 metrów do pustej bramki, a  strzał głową Stachańczyka był minimalnie niecelny” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

,,Wreszcie zrealizowaliśmy założenia taktyczne z szatni. Musieliśmy się cofnąć i grać defensywnie. Przeciwnik miał dużo sytuacji. My takich szans mieliśmy trzy. W końcówce było trochę nerwowo, ale udało nam się dowieźć punkt” – powiedział Mariusz Wadoń, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Środa 25 maja Górnik Brzeszcze – Team Sport Hejnał Kęty 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Piwowar (24.), 1:1 Ochman (42.)

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Baraniak (55. Kawczak), Salepa (65. Krężel), D. Jędrusik, Kozieł, Piwowar, Kojm, Sojka, Czerwik, K. Jędrusik, Senkowski (75. Stachańczyk) Trener: Wojciech Włodarczyk.

Team Sport Hejnał Kęty: Drewniany, Karpiński, Tarashchyk, Januszyk, Białek, Wawro (70. Bestalanny), Waluś, Merta, Stawowy, Ochman, Grabowski. Trener: Mariusz Wadoń.