Thriller dla Górnika

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 listopada 2021 15:24

Sporo bramek, emocji, zwrotów akcji obejrzeli i doświadczyli  świadkowie meczu Sokoła Przytkowice z Górnikiem Brzeszcze. Wygrali ci drudzy.

Do 17. minuty 3:0 wygrali gospodarze. W 3. minucie po wrzutce kolegi z zespołu strzałem głową bramkarza pokonał Waga. W 13. minucie po kolejnej wrzutce z bocznego sektora bramkę strzałem nogą zdobył Monica. W 17. minucie kibice obu drużyn znów obejrzeli świetne dośrodkowanie miejscowych. Tym razem głową podanie przeciął Smajek.

Przyjezdni nie poddali się. W 39. minucie zdobyli pierwszego gola. Zagranie z bocznego sektora kolegi z zespołu wykorzystał Brańka. W 41. minucie było już tylko 2:3. Precyzyjnie z szesnastego metra uderzył Matys. Górnik wyrównał jeszcze w pierwszej połowie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Kawczak.

W drugiej połowie oba kluby walczyły nadal o komplet punktów. W 48. minucie w środku pola futbolówkę przejął Matys i skierował piłkę na dalszy róg. W 70. minucie Sokół przeprowadził kontraatak. Dobrą podcinką zakończył ją Rzeszutko. Ostatecznie wygrali podopieczni Wojciecha Włodarczyka. W 77. minucie Kawczak zagrał głową wzdłuż bramki. Futbolówkę do pustej bramki skierował Brańka.

Sobota 13 listopada Sokół Przytkowice  – Górnik Brzeszcze 4:5 (3:3)
Bramki: 1:0 Waga (3.), 2:0 Monica (13.), 3:0 Smajek (17.), 3:1 Brańka (39.), 3:2 Matys (41.), 3:3 Kawczak (44.), 3:4 Matys (48.), 4:4 Rzeszutko (70.), 4:5 Brańka (77.)

Sokół Przytkowice: Janicki, Kalinowski, Kubas (87. Guguła), Smajek (72. Pilch), Stróżyk, Pacułt, Godawa, M. Waga, Rzeszutko, Monica, Ł. Waga.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Czul, Żmudka, D. Jędrusik, Baraniak, Michalik (75. Stachańczyk), Sojka, K. Jędrusik (90. Żmuda), Brańka, Kawczak, Matys (80. Matys). Trener: Wojciech Włodarczyk.