Team Sport Hejnał zameldował się na fotelu wicelidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 września 2020 21:19

Team Sport Hejnał wygrał w Libiążu z tamtejszym MKS 4:0. Po tym meczu zwycięzcy awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Na meczu obecna była grupa kibiców Teamu Sportu Hejnału i zaprzyjaźnionych z nimi kibicami innych klubów. Na pierwszego gola dla swojej drużyny czekali do końcowej fazy pierwszej połowy. Po rzucie rożnym żmudy gola strzałem głową zdobył Karpiński.

W 55. minucie Żmuda podał piłkę Oczkowskiemu, który przekazał ją ustawionemu przy dalszym słupku Tarashuka. Białorusin nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki. W 65. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów popisał się Żmuda. W 75. minucie było 0:4. Na środku pola karnego futbolówkę od Oczkowskiego otrzymał Dudzic i pokonał bramkarza strzałem z 12 metrów.

,,Kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Kwestią czasu było tylko to, kiedy strzelimy pierwszego gola. Po nim grało nam się łatwiej” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 19 września MKS Libiąż – Team Sport Hejnał Kęty 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Karpiński (44.), 0:2 Tarashuk (55.), 0:3 Żmuda (65.), 0:4 Dudzic (75.)

MKS Libiąż: Adamski, Zieliński (59. Garlacz), Ząbek, Szumniak, Lickiewicz (62. Grudziński), Wesecki (75. Przybylski), Łuczak, Lewarczyk (59. Pacwa), Węgorek (88. Pater), Celmer, Samuś.

Team Sport Hejnał Kęty: Zielińki, Karpiński (75. Waluś), J. Januszyk, Tarashuk (80. Sabuda), A. Januszyk, Nowicki (75. Rogala), Żmuda (70. Nycz), Ogórek (75. Wysogląd), Oczkowski, Cepiga, Dudzic. Trener: Kamil Żmuda.