Team Sport Hejnał wygrał w Żarkach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 października 2020 20:23

Team Sport Hejnał Kęty wygrał w Żarkach 2:1. Bramki strzelili Wierzba i Dudzic (dwie).

Pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni.  Przeprowadzili akcję kombinacyjną. Oczkowski zagrał do tyłu do Jurczaka. Ten strzelił na bramkę. Bramkarz LKS Żarki obronił, ale wobec dobitki Dudzica był bezradny. W 44. minucie strzelec gola na 0:1 przeciął podanie pomiędzy obrońcami zespołu gospodarzy, wszedł w szesnastkę i znalazł sposób na bramkarza.

Drużynę z  Żarek stać było na zdobycie jednego gola. Z 16 metrów z rzutu wolnego uderzył Wierzba. Po rykoszecie futbolówka znalazła drogę do siatki.

,,Ciężko się grało na tej murawie, ale i tak próbowaliśmy grać piłką. Mieliśmy więcej sytuacji. Przeciwnik był groźny przy stałych fragmentach gry. My jednak dobrze się broniliśmy. W drugiej połowie mieliśmy kilka tzw. setek, ale bramkarz rywali pokazał się z dobrej strony” – powiedział Kamil Żmuda, grający trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Sobota 31 października LKS Żarki – Team Sport Hejnał Kęty 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Dudzic, 0:2 Dudzic (44.), 1:2 Wierzba

LKS Żarki (wyjściowy): Madeja, Horawa, Jesionowski, Szafran, Przebinda, Ślusorz, Ondrejko, Knapik, Osadziński, Wierzba, Żegleń.

Team Sport Hejnał Kęty: Zieliński, Ogórek, J. Januszyk, Tarashik, Karpiński (70. Cepiga), Nowicki, Oczkowski, Jurczak, Nycz (85. Wysogląd), Żmuda (75. Waluś), Dudzic. Trener: Kamil Żmuda.