Taktyka Przeciszovii zaskoczyła Strumień

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 czerwca 2021 14:24

Strumień Polanka Wielka zremisował 1:1 w Przeciszowie z tamtejszą Przeciszovią. Oba kluby straciły szanse na awans do Keeza Ligi Okręgowej.

W 70. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Kidoń. Zakończył ją wrzutką w pole karne. Wszedł w niego Baranowski i skierował piłkę do siatki. Strzelec gola pojawił się na boisku minutę wcześniej. W 82. minucie padł gol wyrównujący. Antecki wymanewrował obrońców i dorzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam strzałem głową bramkarza pokonał Gałgan.

„Dziś kilku zawodnikom dałem wolne. Zagraliśmy nowym składem i nowym ustawieniem. Można powiedzieć, że był to skład eksperymentalny. Naszym planem było oddanie pola rywalowi i czyhanie na kontry.  W prawie stu procentach się to udało.

Gratuluję Górnikowi awansu. W rundzie wiosennej był zespołem grającym najrówniej. My będziemy robili nadal swoje, czyli dbanie o rozwój klubu i drużyn” – powiedział Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

„Byłem mocno zdziwiony defensywną taktyką Przeciszovii. Spodziewałem się otwartego meczu. Staraliśmy się prowadzić grę, ale nie stworzyliśmy sobie wielu okazji strzeleckich.

Staraliśmy się cały czas trzymać czołówki i zanotowaliśmy dobry start. Przytrafiły nam się jednak remisy, które pozbawiły nas punktów. Sezon uważam jednak za udany. Przegraliśmy tylko dwa razy. Patrzymy z optymizmem do przodu” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

Sobota 12 czerwca Przeciszovia Przeciszów – Strumień Polanka Wielka 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Baranowski (70.), 1:1 Gałgan (82.)

Przeciszovia Przeciszów: Flejtuch, Mycyk, Pawela, Klimczyk, M. Michałek (69. Baranowski), Żabiński, Makuch, Węgrzyn, Matla (75. Ł. Płonka), Bartuś (80. Prochownik), Kidoń. Trener: Łukasz Płonka.

Strumień Polanka Wielka: Kobylański, Herma, Trawkowski, Zimnal, Drabczyk, Brzeziński, Łukaszczyk (68. Jaszczyk), Hamerski, Gałgan (80. Boba), Antecki, Ryszka. Trener: Łukasz Jasek.