Szybko strzelone bramki ustawiły mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 czerwca 2022 06:05

Rezerwy Brzeziny Osiek wygrały u siebie z Zaborzanką Zaborze 5:1.

W 4. minucie Płonka z boku zagrywał po w pole karne Spisak strzelił skutecznie po ziemi. Pięć minut później było 2:0. Majda uderzył z szesnastego metra. Bramkarz odbił piłkę do boku. Dobił Sala. W 30. minucie Sala zagrał prostopadle do Zygmunta, które wszedł w pole karne i strzelił skutecznie na dalszy róg. W 40. minucie bramkę dla Zaborzanki zdobył Ostrowski.

Na kolejne bramki kibice czekali do drugiej połowy. W 65. minucie J. Płonka podał do Spisaka, który przeprowadził rajd prawą stroną, wymanewrował trzech rywali i znalazł sposób na bramkarza. W końcówce solową akcję od połowy boiska przeprowadził J. Płonka. Minął kilku rywali i ustalił wynik spotkania.

,,Ten mecz nie był łatwy. Rywal postawił się nam. Musieliśmy się sporo napracować. Przełomowy był okres do 30 minuty, w którym zdobyliśmy trzy bramki. Oni byli jednak groźni. Cały czas musieliśmy uważać. My byliśmy jednak w pełni zaangażowani i osiągnęliśmy swój cel” – powiedział Leszek Młocek, trener Brzeziny II Osiek.

Niedziela 29 maja Brzezina II Osiek – Zaborzanka Zaborze 5:1 (3:1)
Bramki: 1:0 Spisak (4.), 2:0 Sala (9.), 3:0 Zygmunt (30.), 3:1 Ostrowski (40.), 4:1 Spisak (65.), 5:1 J. Płonka (89.)

Brzezina II Osiek: Bies, J. Płonka, Domasik, K. Kuźma, Mydlarz, Majda, Szczepanek (70. P. Kuźma), Zygmunt, Kocęba (77. Walus), Sala, Spisak. Trener: Leszek Młocek.

Zaborzanka Zaborze: Kołacz, Cinal (60. Brania), Kozak, D. Gaweł, Gworek (75. Minajkin), Jęczała (75. Gorczyca), Klaja, K. Gaweł, Ryś (60. Tadeusz), Bochenek (58. Stachura), Ostrowski. Trener: Bartłomiej Stachura.