Szybkie gole w drugiej połowie ustawiły mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2022 09:25

Zatorzanka Zator wygrała na wyjeździe z LKS Piotrowice 3:1. O wyniku zdecydowały szybko strzelone w drugiej połowie gole.

W 55. minucie Żak dobrym strzałem skierował piłkę w samo okienko. W 60. minucie w akcji oskrzydlającej Rąpel zagrał do Kwiatkowskiego, który znalazł sposób na bramkarza. W 62. minucie było 0:3. Faulowany w polu karnym był Wolanin, a jedenastkę precyzyjnie wykonał Rąpel. W 80. minucie z bramki cieszyli się gospodarze. Zygmunt podał do Piotra Frączka, a ten wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.

,,W pierwszym poziomie graliśmy na swoim poziomie. W drugiej graliśmy tak, jakbyśmy nie wyszli na boisko czyli bardzo słabo. Mieliśmy trzynaście osób w składzie i graliśmy ambitnie. Dziękuję za to całej drużynie” – powiedział Piotr Frączek, grający działacz LKS Piotrowice.

,,W pierwszej odsłonie biliśmy głową w mur. Byliśmy cały czas na ich połowie, a oni ograniczali się do samych kontr. 20 minut drugiej części meczu graliśmy bardzo dobrze. W końcówce było trochę nerwowo. Ogólnie zasłużyliśmy na zwycięstwo” – powiedział Piotr Balonek, grający trener Zatorzanki Zator.

Niedziela 12 czerwca LKS Piotrowice – Zatorzanka Zator 1:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Żak (55.), 0:2 Kwiatkowski (60.), 0:3 Rąpel rzut karny (62.), 1:3 Piotr Frączek (80.)

LKS Piotrowice: Figura, Caban, Zemła, Klimczyk, Marszałek (70. Antecki), Maciej Frączek, Piotr Frączek, Merta, Wróbel (80. Hałatek), Marsowicz, Grabowski (50. Zygmunt). Trener: Mirosław Zemła.

Zatorzanka Zator: Kukiełka, Wawro (55. Rąpel), Kwiatkowski, Mika, Celej, Pindel, Leszczyński, Kaczor, Biel (46. Żak), Wolanin, Balonek. Trener: Piotr Balonek.