Szczęśliwe zwycięstwo Skawy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 sierpnia 2015 18:04

Skawa wygrała z Zgodą 2:1. Zwycięzcy zdobyli w dotychczasowych spotkaniach komplet punktów. Drużyna z Malca w trzech spotkaniach raz cieszyli się z wygranej.

W mecz bardzo dobrze weszli goście. W 4. minucie Banasiak, który był ustawiony tyłem na szesnastym metrze, odwrócił się i uderzył lewą nogą. Piłka po jego strzale wpadła do siatki. Po stracie gola gospodarze rzucili się do ataków. Goście przetrzymali ten okres. W kolejnej fazie meczu groźnie atakowała Zgoda. Dobrych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Lekki i Płonka (dwa razy).

W 40. minucie piłkarze klubu z Podolsza wyrównali stan rywalizacji Mocny strzał oddał Żmuda. Strzał obronił bramkarz, ale piłka odbiła się od obrońcy zespołu z Malca i wpadła do siatki. W 43. minucie rzut wolny z około 16 metrów wykonywał R. Kluska. Do futbolówki doszedł Zemła i skierował ją w lewy róg bramki. W 60. minucie arbiter główny doszukał się faulu w polu karnym na Żmudzie i podyktował rzut karny. Szansy nie wykorzystał R. Kluska. Jego strzał obronił Gibas.

W drugiej połowie goście mieli szansę na wyrównanie, ale byli nieskuteczni. Gospodarze przeprowadzili kilka dobrych kontr, lecz wynik się nie zmienił.

– To był bardzo wyrównany mecz. Obie drużyny miały sporo sytuacji strzeleckich. My mieliśmy więcej szczęścia i dlatego wygraliśmy – powiedział Bogdan Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Pierwsza połowa miała różne fazy. Raz atakował rywal, raz my. W drugiej goście cofnęli się do obrony. My byliśmy nieskuteczni, a kontry przeciwnika były groźne. Ja osobiście mam pretensje do sędziego głównego. Moim zdaniem pomylił się przy podyktowaniu karnego dla Skawy i nie widział dwóch ewidentnych zagrań ręką piłkarzy tej ekipy – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

Sobota 29 sierpnia Skawa Podolsze – Zgoda Malec 2:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Banasiak (4.), 1:1 Zmuda (40.), 2:1 Zemła (43.). W 60. minucie R. Kluska (Skawa) nie wykorzystał rzutu karnego.

Skawa Podolsze: Hruby, Szczerbik, Serwatka, Banaszak, R. Kluska, Zemła, T. Bartula, K. Kosowski (80. Przystał), Szczyżyca (81. Czopek), Szkółka, Żmuda (82. W. Kosowski).

Zgoda Malec: D. Gibas, Latawiec, Drebszok, Klęczar, Sokół, Banaszak (70. Hałat), Krawczyk, Woźniak (70. K. Gibas), Szafrański (80.Raj), Lekki, Płonka.