Sygnał postawił się rywalowi. Wygrała Iskra

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 maja 2022 11:16

W zaległym meczu Magic Sport A Klasy Iskra Brzezinka wygrała z Sygnałem Włosienica.

W 24. minucie piłkę wrzucił Wojtaszak. Podanie przedłużył Gąsiorek. Mika zamknął akcję skutecznym strzałem. W 40. minucie był remis. Oczkowski zagrał na wolne pole do Korwina. Zawodnik Sygnału wyprzedził rywali i skierował futbolówkę do Jarzyny. Ten dołożył nogę i cieszył się z gola.

W 72. minucie gospodarze wrócili na prowadzenie. Przeprowadzili składną akcję. Wojtaszak zagrał do Migdałka, a on przekierował podanie do Ł. Samka, który wystawił piłkę Kozubowi. Piłkarz klubu z Brzezinki strzelił swoją pierwszą bramkę w jego barwach. I nie był to gol ostatni. Trafił strzałem głową po podaniu Wojtaszaka.  W 90. minucie bardzo dobry strzał z 17. metra oddał Ł. Samek. Bramkarz nawet nie interweniował.

,,Przed meczem wiedzieliśmy, że musimy być maksymalnie skoncentrowani, by wygrać. Uważam, że z przekroju całego spotkania zwycięstwo nam się należało. Muszę jednak przyznać to, że Sygnał parokrotnie nas postraszył. Mnie jako trenera cieszy to  cieszy to, że zmiennicy pociągnęli drużynę do zwycięstwa” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

,,Wynik jest mylący. Wynik 1:1 byłby sprawiedliwy. Ten, który padł jest na pewno zbyt wysoki.  Rywal był częściej przy piłce. My graliśmy z kontry. Mieliśmy swoje sytuacje bramkowe w tym ostemplowanie poprzeczki. To był nasz najlepszy mecz w rundzie. Dziękuję moim zawodnikom za postawę. Chciałem wszystkich pochwalić za walkę i grę” – powiedział Daniel Zaborowski, trener Sygnały Włosienica.

Wtorek 3 maja Iskra Brzezinka – Sygnał Włosienica 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Mika (24.), 1:1 Jarzyna (40.), 2:1 Kozub (72.), 3:1 Kozub (75.), 4:1 Ł. Samek (90.)

Iskra Brzezinka: Nowak, Gąsiorek, Płatek, Migdałek, Koczur, Wojtaszak (90. Czarnik), Sergiel (46. Kozub), G. Samek (75. Homa), Migdałek, Krzemień (46. Żorawik), Skiernik (67. Ł. Samek). Trener: Rafał Skrzypek.

Sygnał Włosienica:  Rąba, Grubka, Oczkowski, Ludwinek, Pokrzyk (65. Krzysiuk), Krzemień, Augustyn, Szpiegla, Korwin, Jarzyna, Stachura. Trener: Daniel Zaborowski.