Świętowanie mistrza wzmocnili zwycięstwem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 czerwca 2022 09:45

Działacze, piłkarze i kibice LKS Poręba Wielka świętowali mistrzostwo Magic Sport B Klasy i awans szczebel wyżej. Oprócz pikniku spisali się zawodnicy, którzy wygrali z LKS Palczowice 3:0.

W 13. minucie wynik spotkania otworzył Grubka. W 38. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Czapiewski. W 72. minucie po składnej akcji nogę na piątym metrze do piłki przełożył Grubka.

,,Mecz był tylko częścią całego wydarzenia, które odbyło się w niedzielę. Odebraliśmy puchar i razem z kibicami, których  było wielu, uczciliśmy awans. Życzylibyśmy sobie takiej frekwencji na każdym następnym najbliższym meczu Magic Sportu A Klasy. Dziękujemy wszystkim za ten sezon. Był niesamowity” – powiedział Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

,,Gratuluję awansu przeciwnikowi. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich szans strzeleckich. Mieliśmy ich przynajmniej cztery. Dwie pierwsze bramki padły po naszych sporych błędach. Na tle lidera prezentowaliśmy się dobrze. Teraz czekamy na kolejny sezon” – powiedział Patryk Cienkosz, grający trener LKS Palczowice.

Niedziela 12 czerwca LKS Poręba Wielka – LKS Palczowice 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Grubka (13.), 2:0 Czapiewski (38.), 3:0 Grubka (72.)

LKS Poręba Wielka: Pałamarczuk (46. Krzysztof Ryś), Szczerbowski, Pawlica, Domasik (60. Widła), Stefański (46. Habiciak), Żydzik, Klimczyński, Płonka (65. Oczkowski), Czapiewski, Bratek (55. Mączka), Grubka. Trener: Damian Pałamarczuk.

LKS Palczowice: Bułan, Hercog, Mruczek (65. Scąber), Nowak, A. Folga, K. Kowalczyk, Cienkosz, Kamiński, B. Kowalczyk, Miętka, P. Folga. Trener: Patryk Cienkosz.