Święto piłkarskie w Jawiszowicach. Wygrali faworyci – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 września 2021 12:04

Na obiekt LKS Jawiszowice przyjechała Wieczysta Kraków, w której pracują m.in Franciszek Smuda, Sławomir Peszko, Seweryn Michalski, Radosław Majewski, Patrik Misak i Jakub Bąk.

O Wieczystej głośno od kiedy doszli do niej między innymi byli reprezentanci Polski i byli członkowie drużyn ekstraklasowych. W poprzednim sezonie w Lidze Okręgowej zespół z Krakowa zdobył ponad 200 bramek, a stracił zaledwie osiem.

W tym sezonie jest głównym faworytem to zwycięstwa w Keeza Grupie Zachodniej IV Lidze.

Nie może więc dziwić to, że na meczu pojawiło się ponad pół tysiąca kibiców, z czego część oprócz obejrzenia dobrego spotkania chciała zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autograf swoich faworytów.

W 1. minucie Plewko podał piłkę wprost do D. Płonki. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale ta trafiła z powrotem do bramkarza. W 4. minucie po rzucie rożnym i wybiciu bramkarza z 20 metra ładnie z woleja uderzył Radomski. Tym razem świetną interwencją popisał się golkiper Wieczystej.

W 13. minucie było 0:1. Majewski zagrał z rzutu wolnego. Po zgraniu piłki głową przez jednego z piłkarzy krakowskiego klubu Bąk uprzedził Smoka, dołożył nogę, a potem odbierał gratulację od kolegów z drużyny. W 20. minucie Hałat zagrał z lewego skrzydła przed bramkę.

Do futbolówki doszedł D. Płonka. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz, ale dobitka zawodnika LKS Jawiszowice była skuteczna.

W 23. Peszko wszedł środkiem podał do Majewskiego, który przekierował podanie do Bąk. Ten w świetnej sytuacji spudłował. W 27. minucie przyjezdni wygrywali. Z prawego skrzydła przed bramkę dograł Bąk, który otrzymał bardzo dobre podanie od Misaka. Peszko na raty pokonał Smoka.

W 35. minucie kibice gospodarzy mieli drugą okazję do radości. Korczyk otrzymał podanie od kolegi z zespołu, przełożył sobie piłkę i mocny strzałem pod poprzeczkę trafił na 2:2. W 44. minucie znów na prowadzeniu byli przyjezdni. Majewski wykonał rzut wolny. Kołodziej trafił w słupek, ale skutecznie dobił Michalski.

W 64. minucie olbrzymi błąd popełnił Jampich. D. Płonka zabrał mu futbolówkę, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 77. minucie D. Płonka wszedł w pole karne i bardzo dobrze podał do Hałata. Piłka po jego strzale ostemplowała poprzeczkę. W 82. minucie Linca obsłużył podaniem z prawego słupka, a z bliska do siatki wpakował ją Peszko. W 85. minucie za drugą żółtą kartkę czerwoną otrzymał Korczyk.

Sobota 18 września LKS Jawiszowice – Wieczysta Kraków 2:4 (2:3)
Bramki: 0:1 Bąk (13.), 1:1 D. Płonka (20.), 1:2 Peszko (27.), 2:2 Korczyk (35.), 2:3 Michalski (44.), 2:4 Peszko (82.)

LKS Jawiszowice: Smok, Radomski, Kocemba, Sitko, Ściślak, Pierlak, Pitry, Hałat, Frączek (80. Senkowski), D. Płonka (85. Wawak), Korczyk. Trener: Przemysław Pitry.

Wieczysta Kraków: Plewka, Kołodziej, Michalski, Peszko, Bąk (61. Burliga), Gamrot, Jampich, Majewski, Misak, Kumah (78. Linca), Pietras. Trener: Franciszek Smuda.