Sukces LKS Bulowice

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 maja 2021 08:39

LKS Bulowice wygrał na swoim boisku  z Zaborzanką Zaborze 3:0. To pierwsza wygrana klubu z gminy Kęty w rundzie wiosennej.

W 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Zaborzanki wybili piłkę. Matusiak wrzucił piłkę jeszcze raz. Z podanie wyszedł strzał zakończony golem. W 28. minucie Surma odebrał piłkę obrońcy, wszedł do środka i dobrym strzałem  z 25 metrów pokonał bramkarza. W końcówce Surma wyszedł na sytuacje sam  na sam z bramkarzem, ale był przez niego faulowany. Gola strzałem z wapna zdobył M. Handy.

,,Mecz się dla nas bardzo dobrze ułożył. Zdobyliśmy szybko dwie bramki, które nam pomogły. Potem w naszej grze był spokój” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

,,Mamy dziewięciu kontuzjowanych zawodników. Można to  nazwać szpitalem. Kto mógł, ten zagrał. Niektórzy jednak grali z urazami. Na początku mieliśmy swoją okazje, bon Pest trafił w poprzeczkę. Później nasza obrona popełniła błędy, które kosztowały nas dwie bramki. W kolejnych fazach spotkania gra była szarpana. Bardzo dziękuję wszystkim obecnym na meczu zawodnikom za zaangażowanie. Liczę na to, że w końcu zawodnicy dojdą do siebie zdrowotnie i będziemy mogli wystawić optymalną jedenastkę. Gramy dalej i podchodzimy do tego spokojnie” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Sobota 8 maja LKS Bulowice – Zaborzanka Zaborze 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Matusiak (25.), 2:0 Surma (28.), 3:0 M. Handy (87.)

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Mrzygłód (20. Wysmołel), Lechowicz, Sobala, Łysoń, Surma, Matusiak, Wandzel, M. Handy, S. Handy (80. Jodłowski), Nalborczyk. Trener: Piotr Sobala.

Zaborzanka Zaborze: Kuleta, Jęczała (65. Gworek), Kleczkowski (65. Gajewski), Malik, Gaweł, Ostrowski, Stachura, Pactwa, Łach, Tadeusz (Bochenek), Pest. Trener: Rafał Przybyła