Strumień nie gubi punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 września 2020 19:24

Strumień Polanka Wielka to jedna z trzech drużyn w A Klasie, które do tej pory nie straciły choćby punktu. W tej kolejce wygrał z Orłem Witkowice 4:2.

W mecz lepiej weszli przyjezdni. W 8. minucie przeprowadzili kontrę. Z prawej strony zagrywał Bąba, a Jekiełek wyprzedził bramkarza i skierował piłkę do siatki. W 24. minucie jeden z zawodników Orła wykonał rzut wolny z 25 metrów. Golkiper wybił futbolówkę do boku. Po zagraniu Walusa obrońca wybił piłkę. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Jasiński, który podwyższył prowadzenie drużyny przyjezdnej.

W 35. minucie Brzeziński podał piłkę wzdłuż pola karnego. Ustawiony na 11 metrze Grubka strzelił precyzyjnie na przeciwległy róg. W 42. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Grubka. Dobrze z wapna uderzył Brzeziński.

W 55. minucie Strumień wyszedł na prowadzenie. Po strzale jednego z piłkarza klubu z Polanki Wielkiej bramkarz dobrze interweniował. Boba chciał dobić, ale był faulowany. Strzałem z 11 metrów gola, zdobył Brzeziński. Pięć minut później strzelec dwóch bramek w tym spotkaniu przejął futbolówkę na 30 metrze, zaatakował i podał do Grubki. Ten znalazł sposób na bramkarza Orła.

,,W pierwszych 25 minutach graliśmy bardzo słabo. Potem się obudziliśmy i weszliśmy w odpowiedni rytm. W drugiej połowie graliśmy już dobrze” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

,,Mamy problem z koncentracją w momencie, w  którym prowadzimy.  Popełniliśmy spore błędy przy straconych golach. Może nie dojrzeliśmy jeszcze do gry w czołówce. Podchodzimy do tej porażki z pokorą. Mamy nad czym pracować. Walczymy dalej” – powiedział Marek Kudłacik, trener Orła Witkowice.

Sobota 12 września Strumień Polanka Wielka – Orzeł Witkowice 4:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Jekiełek (8.), 0:2 Jasiński (24.), 1:2 Grubka (35.), 2:2 Brzeziński rzut karny (42.), 3:2 Brzeziński rzut karny (55.), 4:2 Grubka (60.)

Składy:
Strumień Polanka Wielka:  Jasiński, Herma, Trawkowski, Zimnal, Drabczyk (46. Boba), Hamerski (46. Zontek), Brzeziński, Ryszka (80. Chwierut), Łukaszczyk, Zemła, Grubka (83. Gałgan). Trener: Łukasz Jasek.

Orzeł Witkowice: Nowowiejski, Walus (80. Mitoraj), Rusinek (80. Kruk), Achinger, Jedliński, Bąba (66. Kawończyk), Juras, Hankus, Jekiełek (70. Ochman), Wandor, Jasiński. Trener: Marek Kudłacik.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa