Strata LKS Piotrowice wzrasta

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2018

LKS Piotrowice przegrał z Solavią Grojec 1:5. Po meczu z prowadzenie gospodarzy zrezygnował Jarosław Chowaniec.

W 37. minucie odebrał futbolówkę obrońcy zespołu rywali i zagrał do Wołka, który skierował ją do pustej bramki. Tuż po przerwie Solavia strzeliła drugiego gola. Takich bramek nie ogląda się zbyt często. Krężel wkręcił piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego.

W 55. minucie gospodarze wrócili do gry. Rzut karny wykorzystał Piotr Frączek. Mogli strzelić więcej goli. ale zawodnicy tej drużyny trafiali w słupek, poprzeczkę, ale chybiali z bliska.

Skuteczni byli za to goście. W 73. minucie do dośrodkowanej przez Sołtysika piłki doszedł Pietraszewski. Sportowiec, który wrócił do klubu z Grojca po grze w teamie z Kęt, dołożył nogę i strzelił gola. W 75. minucie zdobywca poprzedniej bramki zagrał indywidualnie i skutecznie. Wynik ustalił Zygmunt. Uderzył po tym, jak obrońcy wybili futbolówkę przed szesnastkę.

Po meczu z funkcji trenera LKS Piotrowice zrezygnował Jarosław Chowaniec. Na razie będzie on pomagał klubowi w roli zawodnika.

,,Jak się nie wykorzystuje sytuacji, takich, jakie mieliśmy, to nie można wygrać meczu” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

,,Byliśmy dobrze zorganizowani. Nieźle radziliśmy sobie w obronie. Rywale popełniali bardzo duże błędy w obronie, które wykorzystywaliśmy” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 6 października LKS Piotrowice – Solavia Grojec 1:5

Bramki: 0:1 Wołek 37., 0:2 Krężel 47., 1:2 Piotr Frączek rzut karny 55., 1:3 Pietraszewski 73., 1:4 Pietraszewski 75., 1:5 Zygmunt 79.

LKS Piotrowice: Figura, M. Rogalski, S. Rogalski, Piotr Frączek, Klimczyk, Paweł Frączek, Maciej Frączek, Żmuda, Jakub Chowaniec, Krawczyk, Stawiarski zm. 59. Żmuda. Trener: Jarosław Chowaniec.

Solavia Grojec: Kołodziej, Wiktoruk, Zygmunt zm. 75. Szewczuk , Noworyta, Snażyk zm. 79. Żebrak, Krężel, Mroczek, Wołek, Śliwka zm. 75. Koziara, Pietraszewski, Sołtysik. Trener: Dawid Szewczuk.