Solavia wywalczyła trzy punkty w samej końcówce

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 czerwca 2021 12:18

Solavia Grojec wygrała u siebie z LKS Bulowice 3:2. Gospodarze przegrywali 0:2, a swoje zwycięstwo przepchnęli w samej końcówce.

W 7. minucie Michalak otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny. Piłka po jego strzale przeleciała od bramkarza i wpadła do bramki. W 29. minucie ten sam zawodnik uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego w boczną siatkę.

W 59. minucie gospodarze krótko rozegrali rzut rożny. Obrońcy LKS Bulowice odbili piłkę. G. Smolarek skutecznie dobił. W 90. minucie S. Smolarek wygrał pojedynek jeden na jeden z rywalem i zagrał do środka. Gola zdobył D. Płonka. Grający trener Solavii zdobył też gola na 3:2. Wykorzystał zagranie wzdłuż pola karnego Wołka.

„W pierwszej połowie goście wykorzystali swoje sytuacje i byli lepsi. W drugiej zdominowaliśmy i udało nam się przepchnąć wynik.

„W obu połowach gra była wyrównana. Jedni i drudzy mieli swoje sytuacje, ale my mieliśmy ich więcej. W drugiej odsłonie byliśmy nieskuteczni. Przegraliśmy na własne życzenie. Powinniśmy dowieźć trzy punkty do końca spotkania” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Czwartek 10 czerwca Solavia Grojec – LKS Bulowice 3:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Michalak (7.), 0:2 Michalak (29.), 1:2 G. Smolarek (59.), 2:2 D. Płonka (90.), 3:2 D. Płonka (90+2)

Solavia Grojec: Kołacz, Goc, Chowaniec, D. Płonka, Wołek, Krężel, Mroczek (70. M. Kozieł), B. Smolarek, S. Kozieł (46. Borowczyk), Kubajczyk (46. G. Smolarek), S. Smolarek. Trener: Daniel Płonka.

LKS Bulowice: Hrapkowicz, Nalborczyk, Wysmołek, Lechowicz, Łysoń, M. Handy, S. Handy (85. Lesnik), Michalak, Matusiak, Wandzel, Dziuga. Trener: Piotr Sobala.