Solavia wykorzystała słabą dyspozycje Zaborzanki

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 maja 2021 12:50

Solavia Grojec wygrała na wyjeździe z Zaborzanką Zaborze 6:0. Sytuacja gospodarzy jest ciężka.

W 23. minucie P. Płonka zdobył gola strzałem z prostego podbicia. W 59. minucie padł drugi gol dla Solavii. Krężel na lewym skrzydle wymanewrował rywala i zagrał wzdłuż bramki. Formalności dopełnił Wołek. W 65. minucie P. Płonka podał prostopadle do S. Smolarka, który wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem.

W 76. minucie było 0:4. S. Smolarek przelobował bramkarza. W 79. minucie po zagraniu jednego z  zawodników piłkę przepuścił strzelec goli numer trzy i cztery. Dotarła ona do Mroczka, który położył golkipera i skierował futbolówkę do pustej bramki. Wynik w 88. minucie ustalił grający trener klubu z Grojca. D. Płonka precyzyjnie wykonał rzut wolny z 28 metrów.

„Ten mecz przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Nie będę szukał wytłumaczeń. Poziom, który prezentowaliśmy nie pasowałby nawet do B Klasy” – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

„Cały mecz toczył się pod nasze dyktando. Po golu na 0:2 gospodarze się otwarli co wpłynęło na taki wysoki wynik. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie. Oby tak dalej” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Niedziela 16 maja Zaborzanka Zaborze – Solavia Grojec 0:6 (0:1)
Bramki: 0:1 P. Płonka (23.), 0:2 Wołek (59.), 0:3 S. Smolarek (65.), 0:4 S. Smolarek (76.), 0:5 Mroczek (79.), 0:6 D. Płonka (88.)

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski (70. Kuleta), Ostrowski, Żywicki, Malik, Kleczkowski, Stachura (46. Pest), Semik (67. Tadeusz), Pactwa (60. Łygan), Opala, Łach, Góra. Trener: Rafał Przybyła.

Solavia Grojec: Kołacz, Goc Chowaniec, D. Płonka, Krężel, Mroczek, P. Płonka, Wołek (60. Gonszcz), Kozieł (75. Żebrak), Kubajczyk (80. M. Kozieł), S. Smolarek (77. G. Smolarek). Trener: Daniel Płonka.