Solavia wygrała pierwszy raz w tym sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 września 2020 23:14

Solavia wygrała u siebie z Sygnałem Włosienica 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo drużyny z Grojca w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzyli w 72. minucie przyjezdni. Szpiegla wykonał rzut rożny, a gola głową zdobył Ludwinek. W 77. minucie skrzydłem zaatakował Gonszcz. W końcowej fazie akcji dorzucił piłkę. Walus strzelił z pierwszej piłki. Jego strzał skutecznie dobił Kubajczyk.

W 82. minucie gospodarze wykorzystali błąd obrońców rywala. Walus przeciął podanie, wymanewrował defensorów i bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 89. minucie bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Gonszcz.

,,Wygraliśmy zasłużenie. W pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji strzeleckich. W drugiej gra była bardziej wyrównana”  – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

,,Przegraliśmy wygrany mecz. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. W drugiej potrafiliśmy opanować grę i strzelić gola. Przegraliśmy przez brak koncentracji i błędy indywidualne” – powiedział Damian Pałamaczuk, trener Solavii Grojec.

Niedziela 30 sierpnia Solavia Grojec – Sygnał Włosienica 3:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Ludwinek (72.), 1:1 Kubajczyk (77.), 2:1 Walus (82.), 3:1 Gonszcz (89.)

Solavia Grojec: D. Kołacz, Żebrak, Goc, Chowaniec, B. Smolarek, Krężel, Mroczek, Wołek, P. Płonka, W. Gonszcz (90. D. Płonka), Kubajczyk (Noworyta). Trener: Daniel Płonka.

Sygnał Włosienica: R. Jarosz, Oczkowski, Stachura, Ligus (10. Pacyna), Grubka (64. Pacyga), Ludwinek, Walczak, Sulkiewicz, Sarna, Szpiegla, Mondry (86. Mędrysa). Trener: Damian Pałamarczyk.