Soła wywiozła punkt z Lublina

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 sierpnia 2018

Soła zremisowała w Lublinie 1:1 z Motorem. Dzięki temu wywiozła punkt z trudnego terenu.

Motor wyszedł na prowadzenie bardzo szybko, bo w pierwszej minucie. Do wrzuconej przez kolegę z drużyny futbolówki w zamieszaniu doszedł Nowak i skierował ją do siatki. Póżniej dużo częściej przy piłce byli gospodarze. Przez większą część spotkania gra toczona była na połowie Soły. Goście jednak mądrze się bronili i rzadko dopuszczali przyjezdnych do sytuacji bramkowych.

Soła atakowała niezbyt często, ale gdy już to robiła, była groźna. W 59. minucie od bramką Motoru wytworzyło się zamieszanie. Futbolówka trafiła w słupek, a potem Duda przerzucił ją nad poprzeczką. W 75. minucie jeden z Solarzy zagrał ze środka pola. Piłkę przepuścił Wójcik. Ceglarz minął bramkarza i dopełnił formalności. Motor chciał wygrać, ale w sobotę nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

,,Piłkarsko zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Bardzo dziękuję zawodnikom za to, że po sześciu godzinach spędzonych w autobusie byli w stanie zagrać na tak dobrym poziomie” – powiedział Wojciech Skrzypek, trener Soły Oświęcim.

Sobota 18 sierpnia Motor Lublin – Soła Oświęcim 1:1

Bramki: 1:0 Nowak, 1:1 Ceglarz 75.

Motor Lublin: Olszewski, Brzyski, Cichocki, Ranko, Wołos, Bonin zm. 75. Meskhiia, Darmochwał zm. 57. Michota, Gałecki, Kamiński zm. 79. Majewski, Pożak zm. 77. Rak, Nowak zm. 79. Paluch. Trener: Mariusz Sawa.

Soła Oświęcim: Mioduszewski, Chlebowski, Chowaniec, Kowalczyk, Szymczak, Skrzypniak, Wójcik zm. 88 Stankiewicz, Kuczak zm. 13. Rogala, Ceglarz zm. 77. Gaudyn, Duda, Szewczyk zm. 71. Szela,