Soła wysoko wygrała z Solavią

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 października 2019 01:48

Soła Łęki wygrała 5:1 z Solavią Grojec. Gospodarze mieli więcej sytuacji bramkowych.

Pierwszą bramkę zdobył Zarzycki w 33. minucie. Były trener Soły dołożył nogę na 7 metrze po zagraniu z lewego skrzydła Amroziego. Później Zarzycki zagrał do Swarzyńskiego. Obecny trener przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę i pokonał bramkarza rywali.

Do trzeciej bramki przyczynili się w 49. minucie goście, którzy źle wybili piłkę. Doszedł do niej Swarzyński i skierował ją do Zarzyckiego. Doświadczony zawodnik obsłużył dobrym, prostopadłym podaniem Amroziego. Ten nie zmarnował dobrej okazji bramkowej.

W 62. minucie zespół z Grojca zdobył gola dającego nadzieję na dobry wynik. Przeprowadzili składną, trójkową akcję. Wołek zagrał do Mroczka. Ostatecznie Gonszcz uderzył precyzyjnie z 23 metrów na dalszy róg.

W 75. minucie Matejko otrzymał podanie za plecy obrońców od kolegi z drużyny. Piłkarz minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki. W końcówce z bocznego sektora boiska Kukiełka podał do Skarżyńskiego, który ustalił wynik spotkania.

,,Rywal zagrał z charakterem. To my byliśmy jednak lepsi. Dobrze się ustawiliśmy. Trafiliśmy na zewnątrz zwycięską trasę i chcielibyśmy się na niej długo utrzymać” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

,,Gospodarze mieli więcej sytuacji bramkowych. O wyniku zdecydowały nasze indywidualne błędy” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 5 października Soła Łęki – Solavia Grojec 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Zarzycki (33.), 2:0 Swarzyński (35.), 3:0 Amrozi (49.), 3:1 Gonszcz (62.), 4:1 Matejko (75.), 5:1 Starzyński (90.)

Soła Łęki: D. Dusik, Karnas,Pawlusiak , Zygmunt, Kramarczyk, Wiktoruk (Wawrzyczek) Żmuda, Amrozi (Kukiełka), Matejko, Zarzycki (Chrapkiewicz), Swarzyński. Trener: Bogdan Swarzyński.

Solavia Grojec: Makowski, Płaczek, Bogdan (80. Janulewicz), R. Noworyta, Płonka, Mroczek, Kręźel, Wołek, Gonszcz (80. Noworyta), Sołtysik, S. Smolarek (25. Szlęzak) Trener: Daniel Płonka.