Soła wygrała z Sygnałem

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 września 2019 13:58

Soła Łęki wygrała u siebie z Sygnałem Włosienica 3:1. Gospodarze przeważyli szalę zwycięstwa w końcówce meczu.

Na początku  meczu gospodarze mieli kilka dogodnych okazji. Karnas dorzucił piłkę w pole karne. Niefortunnie interweniował Pokrzyk, który skierował ją do bramki. W 27. minucie  z wysokości 16 metra Szpiegla prostopadle zagrał do Korwina. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i uderzył po ziemi na dalszy róg.

W końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przeważyła Soła. W 81. minucie Po zagraniu jednego z zawodników Soły Matejko nie doszedł do piłki. Futbolówkę wybił bramkarz. Dotarła ona do Kukiełki, który strzałem z 30 metrów przelobował Stachurę. W 89. minucie Matejko dograł piłkę w pole karne, a nogę dołożył strzelec gola na 2:1.

,,Graliśmy dziś bez nominalnego bramkarza. Mimo tego cały czas przeważaliśmy i mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych. Dobrze, że w końcówce się odblokowaliśmy” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

,,Z gry zasłużyliśmy na remis. Niestety zabrakło nam boiskowego cwaniactwa. Jeden poważny błąd zdecydował o tym, że musieliśmy uznać wyższość rywali. W niektórych elementach brakuje nam jeszcze ogrania w porównaniu do drużyn, które na tym poziomie rozgrywkowym mają większe doświadczenie. Mamy świadomość tego, jakie są to elementy bądź fragmenty gry i nad ich poprawą pracujemy na treningach” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

Sobota Soła Łęki – Sygnał Włosienica 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Pokrzyk gol samobójczy (10.), 1:1 Korwin (27.), 2:1 Kukiełka (81.), 3:1 Kukiełka (89.)

Soła Łęki: Zygmunt, Karnas, Pawlusiak, Zarzycki, Kramarczyk, Wiktoruk, Żmudka (Wawrzyczek), Kukiełka, Matejko, Amrozi, Swarzyński (88. Lekki). Trener: Bogdan Swarzyński.

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura,  Pacyga, Ligus (65. Grubka), Pokrzyk (75. Mondry), K. Stachura, Ludwinek, Oczkowski, Pacyna (83. Gaweł), Szpiegla, Korwin, Sulkiewicz. Trener: Damian Pałamarczuk.